Уряд Німеччини, ймовірно, має намір передати Україні ракети Taurus

За даними агентства Deutsche Presse-Agentur, правляча коаліція “світлофор” підготувала таємну пропозицію щодо постачання Києву більшої кількості боєприпасів, транспортних засобів та систем озброєння. Голосування з цього пакету допомоги планують провести у Бундестазі вже цього тижня.

Хоча крилаті ракети Taurus, про які Київ давно просить, у цьому законопроєкті прямо не згадуються, там йдеться про “постачання додаткових систем далекобійної зброї та боєприпасів, необхідних для здійснення Україною цільових атак на стратегічно важливі цілі глибоко в тилу російського агресора”. Ракети Taurus якраз підходять під цей опис, оскільки вони можуть досягати цілей на відстані понад 500 кілометрів.

Франція та Велика Британія вже постачали Україні свої крилаті ракети Scalp та Storm Shadow, проте вони вважаються менш ефективними, ніж Taurus. Зокрема, Taurus має менший радіолокаційний переріз, а отже, їх важче виявити та збити.

Крім того, Taurus оснащені системою автономного наведення, яка дозволяє з великою точністю вражати нерухомі та рухомі наземні та морські цілі, незалежно від погодних умов, часу доби та радіоелектронних перешкод. Ракета сама знаходить ціль за допомогою комбінації інерціальної навігації, супутникової навігації (GPS/Glonass/Galileo) та тепловізійної системи наведення.

Тобто Taurus дозволить українській армії завдавати високоточних ударів по критично важливих об’єктах ворога, розташованих глибоко в тилу, на відстані сотень кілометрів. Зокрема, ці ракети можуть бути використані для ураження Керченського мосту, штабів російських військ в окупованому Криму, військових аеродромів тощо.

Тож якщо Німеччина дійсно передасть Україні ракети Taurus, це суттєво посилить здатність ЗСУ знищувати стратегічно важливі цілі агресора на глибокому тилу і тим самим послабити військову міць Росії.

Джерело: Bild

Читати також:

Німеччина і Україна підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки

Україна перебуває у найглибшій військовій кризі з часів битви за Київ – заступник головреда Bild

«Ми маємо зробити все можливе, щоб не допустити перемоги Росії в Україні», – канцлер Німеччини

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja