Чи справді Шольц завадив ядерному удару Росії по Україні?

У правлячій партії Німеччини СДПН пролунали заяви, ніби канцлер Олаф Шольц особисто допоміг запобігти можливому ядерному удару Росії по Україні. Однак військові експерти ставлять це під сумнів.

Лідер фракції соціал-демократів у Бундестазі Рольф Мютценіх нещодавно заявив: “Ми маємо бути вдячними канцлеру, адже своїм візитом до Китаю він допоміг попередити потенційний ядерний удар російської армії за наказом Путіна”.

Проте оглядач видання Bild Філіпп Пятов нагадує, що ще восени 2022 року з’явилися повідомлення, буцімто США занепокоїлися загрозою російського ядерного удару по Україні. Щоб її нейтралізувати, до справи залучили Китай.

Після поїздки Шольца до Пекіна китайська влада закликала не застосовувати атомну зброю. Втім, за даними американських ЗМІ, на той час роль канцлера була мінімальною — він лише передав Пекіну послання від Вашингтона.

У відповідь на запит Bild офіс Шольца процитував його слова після зустрічі з Сі Цзіньпінем у листопаді 2022 року: “У Пекіні я просив голову Сі використати свій вплив на Росію”.

“З одного боку, американці погрожували Російській Федерації. З іншого боку, зусиллями канцлера та інших вдалося домогтися від Китаю та Індії декларації проти застосування ядерної зброї загалом і в Україні зокрема. Шольц, безумовно, посприяв зміні позиції Китаю. Але він не запобіг ядерній війні, оскільки не було жодних ознак неминучого ядерного удару”, – прокоментував військовий експерт Карло Масала з Університету Бундесверу в Мюнхені.

Таким чином, твердження керівництва СДПН про вирішальну роль Шольца у нейтралізації потенційної ядерної загрози з боку Росії видаються перебільшеними. Ситуація залишається напруженою, і світова спільнота має продовжувати докладати зусиль для деескалації конфлікту.

Читати також:

Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться – заява Шольца

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja