Німецькі історики розкритикували політику Шольца щодо Путіна

Група відомих німецьких істориків, які є членами Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), написала відкритого листа канцлеру Олафу Шольцу. У зверненні, яке опинилося в розпорядженні видання BILD, науковці жорстко розкритикували позицію керівництва СДПН стосовно агресивної війни Росії проти України.

Серед авторів листа — такі авторитетні вчені, як Генріх Август Вінклер, Мартина Вінклер, Дірк Шуман, Габріеле Лінгельбах та Ян К. Берендс. Вони наголосили, що з “зростаючим занепокоєнням спостерігають за ставленням СДПН до російської навали, аргументи якого стають дедалі більш несистемними та часто просто хибними”.

На думку істориків, позиція офіційного Берліна демонструє брак належної координації з союзниками. Вони застерігають, що намагання Німеччини проводити “червоні лінії” не для Росії, а власне для себе, значно послаблює безпекову політику країни та грає на руку Кремля.

“Всередині СДПН відсутній чесний аналіз помилок політики останніх десятиліть щодо Росії”, – констатують автори листа. Зокрема, досі не проведено ретельного розслідування зв’язків окремих соціал-демократів із російськими інтересами та згубної для Німеччини енергетичної політики, що призвела до фатальної залежності від Москви.

Історики переконані, що намагання СДПН применшувати реальні загрози з боку Путіна є “крайнє небезпечним ігноруванням дійсності”. Єдиний спосіб змусити російського диктатора припинити війну – “протиставити йому необхідну силу”. Проте чимало соціал-демократів, на жаль, цього поки що не усвідомили.

Критика науковців прозвучала на тлі запеклих дискусій у Бундестазі щодо посилення військової підтримки Україні з боку Німеччини. Скептична позиція канцлера Шольца стосовно постачань важкої зброї в умовах війни викликає роздратування як серед союзників Берліна, так і в самому німецькому суспільстві.

Джерело: Bild

Читати також:

В Соціал Демократичній Партії Німеччини спростовують наміри “заморозити” війну в Україні

Світлина: Bild

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja