В Німеччині жорстко розкритикували слова Папи Римського Франциска про необхідність для України підняти білий прапор задля переговорів з Росією. Висловлювання понтифіка викликало справжню хвилю обурення серед німецьких політиків різних партій.
У неділю, 10 березня, вони висловили різку критику на адресу заяви Папи, оприлюдненої напередодні. В ній він закликав Київ “мати мужність підняти білий прапор і вести переговори” з російськими загарбниками.
“Той, хто вимагає від України просто здатися, віддає агресору те, що він незаконно захопив, і тим самим погоджується на знищення всієї української держави”, – обурено заявила виданням медіагрупи Redaktionsnetzwerk Deutschland заступниця голови Бундестагу Катрін Герінг-Екардт від партії “Зелених”. Вона поклала всю відповідальність за розв’язану війну на російського президента Володимира Путіна. “Негайно припинити війну та страждання українського народу може саме він, а не Україна”, – наголосила Герінг-Екардт.
Заступниця голови парламенту підкреслила, що говорити про мир можна лише тоді, коли він буде справедливим і не ставитиме під сумнів існування та самобутність України як незалежної держави. Герінг-Екардт також наполягла, що Росія має бути неодмінно притягнута до відповідальності за свої численні воєнні злочини на українській землі.
Ще більш різкою була реакція експерта з питань зовнішньої політики від Християнсько-демократичного союзу Родеріха Кізеветтера. Він звинуватив Папу Римського в тому, що своїми словами той фактично підказав Путіну “готовий план подальших дій” агресії проти України. “Нечувано, коли глава католицької церкви відверто стає на бік кривавого агресора”, – обурено написав Кізеветтер у соціальній мережі X (колишній Twitter).
Депутат Бундестагу від ХДС Маттіас Хауер визнався, що йому як вірянину-католику вкрай соромно за “чергову велику поразку Римо-католицької церкви у головному питанні сучасності”. “Таким чином, Папа Римський радить Україні змиритися з існуванням під російською диктатурою”, – констатував парламентар.
У Ватикані, своєю чергою, намагалися пом’якшити ситуацію та применшити скандальність папських слів. Речник Апостольської Столиці Маттео Бруні заявив, що вислів Франциска про “білий прапор” слід розуміти виключно як заклик до дипломатичного врегулювання російсько-української війни, до переговорів задля досягнення “справедливого і тривалого миру”.
“Папа сприйняв образ білого прапора, запропонований інтерв’юером, як символ припинення бойових дій, оголошення перемир’я шляхом мужніх переговорів. Він бажає дипломатичного вирішення конфлікту”, – пояснив Бруні.
Нагадаємо, в інтерв’ю швейцарській телерадіокомпанії RSI Папа Франциск відповів так на запитання про тих, хто закликає Україну здатися: “Це інтерпретація. Але я вважаю, що сильніший той, хто бачить ситуацію, думає про народ і має мужність показати білий прапор, вести переговори. Коли ви бачите, що зазнаєте поразки, справи йдуть кепсько, ви маєте мати мужність вести переговори. Соромно, але скількома життями це завершиться? Ведіть переговори вчасно, знайдіть собі країну-посередника”.
Папа також закликав не соромитися переговорів і згадав, що на війні в Україні “багато охочих виступити посередниками” – зокрема, Туреччина.
Загалом же висловлювання Франциска викликало жорстку критику в Німеччині, яка твердо стоїть на позиції підтримки України у протистоянні російській агресії до повного виведення окупантів з українських земель.
Джерело: DW
Читати також:
Кемерон закликав Німеччину передати Україні ракети далекої дальності
В Німеччині лунають заклики відновити бомбосховища для захисту населення
Світлина з мережі X