Минулого року в Німеччині було зафіксовано 41 напад на журналістів, що значно менше, ніж роком раніше, коли їх було 103. Проте правозахисна організація “Репортери без кордонів” (RSF) попереджає, що ситуація ще далека від спокійної.
Під час пандемії COVID-19 кількість нападів на представників ЗМІ стрімко зросла. Хоча зараз спостерігається деяке зниження, в цілому в Німеччині зберігається агресивна антимедійна атмосфера.
“Торік журналістів знову били, нищили їхнє обладнання, а в інтернеті їм масово погрожували”, – зазначає RSF.
Новим агресивним явищем стали блокади медіахолдингів фермерами на тракторах, які “перешкоджали доставці газет у кількох федеральних землях”.
Найпоширенішими видами нападів були побиття, удари кулаками або підручними предметами. Журналістів також позбавляли обладнання, валили на землю, закидали піском та камінням, а в одному випадку навіть забруднили фекаліями.
Найбільше інцидентів – 12 – зареєстровано в Саксонії. Далі йдуть Баварія (6), Берлін та Північний Рейн-Вестфалія (по 5). Небезпечними для медійників залишаються політичні акції, особливо ті, що пов’язані з радикальними або конспірологічними рухами — тут сталося 18 з 41 задокументованих нападів.
Правозахисники попереджають, що свобода незалежного висвітлення подій в Німеччині перебуває під загрозою не лише через напади на окремих журналістів, а й через такі прояви агресії, як блокади медіахолдингів.
Попри деяке зниження кількості нападів, ситуація залишається вкрай напруженою. “Репортери без кордонів” закликають німецьку владу вжити рішучих заходів для захисту журналістів та свободи ЗМІ.
Джерело: Tagesschau
Читати також:
ЗМІ та штучний інтелект в Німеччині: боротьба за інформаційний простір
Журналісти дізналися про таємну зустріч неонацистів та членів партії “Альтернатива для Німеччини”
Світлина згенерована за допомогою ШІ