Більшість німців не хочуть, щоб у їхній країні була ядерна зброя – опитування BILD

Такі результати опитування соціологічного інституту INSA, проведеного спеціально для видання BILD. Попри те, що Росія дедалі частіше погрожує ядерним ударом, громадяни Німеччини не хотіли б, щоб у їхній країні теж була така зброя.

На запитання про те, чи повинні бути у ФРН ядерні боєголовки, 57,8% опитаних відповіли негативно, 29,5% – позитивно. Серед громадян старших 70 років проти виступають 70,6%.

На запитання про те, чи повинні інші країни, наприклад США, розміщувати в Німеччині ядерну зброю як захід стримування, негативно відповіли 52,7%, за висловились 28,2%.

Опитування про власну ядерну зброю в Німеччині, зображення Bild

Вважається, що останнє місце у ФРН, де зберігаються американські атомні боєголовки – це авіабаза Бюхель.

Отже, попри загрозливу риторику Росії, переважна більшість німців виступає проти розміщення ядерної зброї на території своєї країни. Це стосується як власних ядерних арсеналів Німеччини, так і американської ядерної зброї, яка потенційно могла б розміщуватися в рамках заходів стримування.

Такі настрої демонструють небажання німців ескалації напруженості та гонки ядерних озброєнь. Водночас це ставить під питання здатність НАТО надійно стримувати ядерні амбіції Росії в Європі. Адже розміщення американської ядерної зброї на території союзників є важливою складовою політики стримування.

Опитування інституту INSA чітко демонструє небажання німців йти шляхом ескалації ядерної напруженості. Попри загрози Росії, вони віддають перевагу політиці роззброєння та дипломатичного врегулювання конфліктів.

Читати також:

Пісторіус проти додаткового спеціального фонду Бундесверу

Генерал Бундесверу: можливо, нам доведеться тримати оборону

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja