Європейський політик Максиміліан Кра викликав підозри у зв’язках з Росією

Німецького євродепутата від правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН) Максиміліана Кра допитувало ФБР у Нью-Йорку у 2023 році. Як з’ясувало спільне розслідування німецьких видань Der Spiegel та ZDF, допит стосувався “сумнівних платежів” Кра з Росії.

У ході розслідування в руки американських спецслужб потрапило повідомлення з приватного чату, в якому проросійський український політик Олег Волошин пише Кра про “вирішення проблеми з компенсацією” за “технічні завдання”. На думку журналістів, ця фраза може вказувати на те, що Кра тривалий час таємно отримував платежі з Росії.

Сам Кра категорично заперечує будь-які фінансові зв’язки з Росією. За його словами, повідомлення в чаті або стосувалося іншого користувача, або ж йшлося про оплату квитка на Оперний бал у Дрездені. Волошин, якого також згадують у розслідуванні, не відреагував на запит журналістів.

Варто зазначити, що Олег Волошин був депутатом від забороненої в Україні проросійської партії “Опозиційна платформа — За життя”. Крім того, у 2023 році його в Україні звинуватили в державній зраді. До того ж за даними чеської влади, онлайн-платформа Voice of Europe, з якою пов’язують Кра, могла бути інструментом Кремля для фінансування “потрібних” Москві кандидатів у Європарламент.

Ця інформація викликає серйозну стурбованість щодо можливих спроб Росії втручатися у внутрішні справи країн ЄС та підривати довіру до демократичних інституцій. Бельгійська влада вже веде розслідування про “операції впливу” Росії на європейських політиків, а в Німеччині також перевіряють наявність підстав для такого розслідування.

Журналісти продовжують пильно стежити за розвитком ситуації довкола Кра та його можливих зв’язків з Росією. Вони готові й надалі інформувати громадськість про загрози європейській безпеці, пов’язані з втручанням Кремля у справи Європейського Союзу.

Джерело: DW

Читати також:

Росія пристосовує свої методи шпигунства в Німеччині

Ганьба для Баварії: депутати від “Альтернативи для Німеччини” поїхали у РФ “спостерігати за виборами”

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja