В школах Нижньої Саксонії з’являться координатори з питань гендерного та сексуального різноманіття

Міністр освіти Нижньої Саксонії Юлія Гамбург прийняла рішення ввести в школах посаду “регіонального координатора з питань гендерного та сексуального різноманіття”. Поки що планується створити лише вісім таких вакансій, на які можуть подати заявки викладачі, які вже працюють у школі.

Координатори відповідатимуть за проєкти у сфері ЛГБТІК+ та консультуватимуть інших вчителів у цій галузі, а також організовуватимуть спеціальні конференції та внутрішньошкільні тренінги. На це кожен педагог отримає додатково близько 10 годин на тиждень. Про це повідомляє видання Bild.

Рішення міністерства викликало дискусію серед політиків та експертів. Депутат Бундестагу від ХДС Крістіан Фюнер висловив занепокоєння:

“З появою проєктних посад постає питання, чи варто у зв’язку з катастрофічним станом викладання в наших школах доручати вчителям спеціальні завдання. На нашу думку, забезпечення викладання має бути абсолютним пріоритетом. Лише після цього слід приступати до додаткових проєктів, якими б важливими вони не були”.

Проте голова профспілки працівників освіти Штефан Штьормер, навпаки, підтримує ідею створення таких посад у школах.

“За статистикою, в кожному класі є один або два представники ЛГБТІК+. Вони мають право на участь в освіті”, – зазначив він.

Введення посади координатора покликане забезпечити інклюзивність та створити сприятливе середовище для учнів, які належать до ЛГБТІК+ спільноти. Координатори працюватимуть над проєктами, спрямованими на підвищення обізнаності та розуміння питань гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації в школах.

Крім організації конференцій та тренінгів для вчителів, вони також надаватимуть консультації та підтримку педагогам у роботі з ЛГБТІК+ учнями. Метою ініціативи є створення інклюзивного та безпечного середовища для всіх учнів, незалежно від їхньої гендерної ідентичності чи сексуальної орієнтації.

Хоча кількість координаторів поки обмежена, ця ініціатива може стати важливим кроком у напрямку більшої рівності та різноманітності в системі освіти Нижньої Саксонії.

Довідка:

ЛГБТІК+це абревіатура, що позначає лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, інтерсексуалів та інших людей, які не відносять себе до гетеронормативної більшості за своєю сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю.

Розшифровка абревіатури:

Ллесбійки (жінки, які відчувають романтичний та/або сексуальний потяг до інших жінок)

Ггеї (чоловіки, які відчувають романтичний та/або сексуальний потяг до інших чоловіків)

Ббісексуали (люди, які відчувають романтичний та/або сексуальний потяг як до чоловіків, так і до жінок)

Т трансгендери (люди, чия гендерна ідентичність або гендерний вираз відрізняється від традиційних уявлень, пов’язаних із призначеною при народженні статтю)

І інтерсексуали (люди, які народилися з анатомічними особливостями статевих органів, що не вписуються в типові бінарні визначення чоловічих або жіночих тіл)

К+квір/квестіонінг та інші ідентичності (ті, хто не вписується в традиційні рамки гендеру та сексуальності або перебуває в процесі визначення своєї ідентичності)

Символ “+” включає весь спектр різноманітних гендерних ідентичностей та сексуальних орієнтацій, які не охоплюються попередніми літерами абревіатури.

Читати також:

Німецька позиція та реакція ЄС на заборону “ЛГБТ” у росії

Боротьба проти гомофобії: Уряд Німеччини активізує дії

Світлина згенерована за допомогою штучного інтелекту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja