Інтернет чи телебачення: що вибирають німці?

Згідно з «гігабітною стратегією» уряду, до 2030 року кожен будинок у Німеччині має бути обладнаний оптоволоконною лінією зв’язку, а громадяни забезпечені надійним та швидким Інтернетом. За останні роки в галузь було вкладено мільярди євро.

Прибуток найбільшого європейського телекомунікаційного оператора, німецької компанії Deutsche Telekom, за третій квартал перевищив оцінки аналітиків, – про це 9 листопада повідомляє агентство Bloomberg.

Зростання прибутку Deutsche Telekom пояснюється зростанням кількості користувачів. У третьому кварталі компанія додала 96 000 користувачів широкосмугового доступу та 350 000 клієнтів мобільного зв’язку в Німеччині.

Скоригований прибуток до відрахування відсотків, податків, зносу та амортизації, а також після орендних платежів склав €10,5 млрд. Bloomberg зазначає, що цей показник перевищив середній прогноз аналітиків в €10,3 млрд. В цей час компанія Deutsche Telekom очікує, що скоригований показник EBITDA складе близько € 41,1 млрд.

На користь Deutsche Telekom говорить також його присутність у США, яка перевершила показники європейських аналогів та допомогла компанії пережити ослаблення ринку на батьківщині. Компанія T-Mobile US Inc., на яку припадає понад 60% виторгу Deutsche Telekom, у жовтні підвищила прогноз щодо вільного грошового потоку за рік.

Цього місяця Deutsche Telekom оголосила про плани витратити наступного року до €2 млрд на викуп акцій та підвищення дивідендів. За словами генерального директора Deutsche Telekom Тіма Хеттгеса, викуп акцій дозволить відшкодувати збитки інвесторам, які зазнали падіння курсу акцій. Німецький телекомунікаційний гігант постійно збільшував свою частку в американському підрозділі й нині контролює більшу частину акцій.

Deutsche Telekom – німецький телекомунікаційний холдинг з головним офісом у м. Бонн. Телекомунікаційна група є найбільшою в Європі та однією з найбільших у світі. Компанія утворена у 1996 році шляхом приватизації частини державного монополіста Deutsche Bundespost.

Інтернет-користувачі в Німеччині відмовилися платити дорого за оптоволокно

Майже ніхто з користувачів інтернету в Німеччині не готовий платити великі гроші за швидке з’єднання з гігабітними швидкостями”, – про це 3 листопада пише газета Handelsblatt.

Дешевші пропозиції, як правило, не перевищують DSL або кабельні з’єднання. У довгостроковій перспективі перехід на нові технології все ж має сенс, але багато клієнтів воліють відкладати на потім це рішення.

Тому деякі провайдери інтернету задовольняються тим, що в зоні розширення оптоволоконних мереж контракти підписують трохи більше ніж 15% домогосподарств. Deutsche Glasfaser, найбільший після Telekom провайдер у країні заявляє про середній показник у 30%. Однак для рентабельної роботи зазвичай потрібно не менше 60%. Така ситуація непокоїть іноземних інвесторів. Наприклад, повідомляється, що британська компанія Infrared раніше планувала продати свою частку у порівняно солідній Deutsche Giganetz, одному з найбільших провайдерів у Німеччині, проте не знайшла покупців.

Зазначається, що нині деякі провайдери мають проблеми з підключенням окремих домогосподарств. Якщо в таких країнах, як Іспанія, кабелі можна прокладати зовні або просто прикріплювати до стіни будинку, то в Німеччині діють суворі правила, які збільшують витрати та ускладнюють процес. В результаті страждає вся галузь.

Навіть порівняно благополучна компанія Telekom, яка керує розширенням мережі Gresselmeyer в деяких районах, за деякими даними, зазнає труднощів зі своєчасною прокладкою лінії в підвал або коридор. Попри значний обсяг робіт, компанія, як стверджується, не досягає своїх внутрішніх цілей щодо підключення домогосподарств. Компанія навіть створила власну інженерно-будівельну бригаду з більш ніж 200 співробітниками, щоб мати «більше можливостей».

«На нинішньому етапі потрібне оперативне вдосконалення для того, щоб дійсно забезпечити підключення клієнтів,— пояснив експерт з телекомунікацій компанії Egon Zehnder каже Маркус Келлер,— проте керівництво деяких провайдерів не має необхідного досвіду».

Німеччині загрожує оптоволоконний колапс?

Після ажіотажу останніх років сектор волоконної оптики в Німеччині скочується в кризу, – 3 листопада пише газета Handelsblatt.

Згідно з «гігабітною стратегією» уряду, до 2030 року кожен будинок у Німеччині має бути обладнаний оптоволоконною лінією зв’язку, а громадяни забезпечені надійним та швидким Інтернетом. За останні роки в галузь було вкладено мільярди євро.

Однак, згідно з дослідженням Handelsblatt, експерти в галузі нині вважають, що досягнення гігабітних показників нереальне. У багатьох випадках первісна ейфорія змінилася глибоким розчаруванням, а іноземні інвестори вже розглядають можливість відходу з німецького ринку.

Невеликим компаніям навіть загрожує банкрутство. Навіть великі провайдери оптоволокна зазнають труднощів зі своєчасною реалізацією та фінансуванням своїх планів розширення.

«Ринок оптоволокна нині руйнується», — попереджає директор одного з великих провайдерів.

Згідно з нещодавнім дослідженням, проведеним Boston Consulting Group і кадровою консалтинговою компанією Egon Zehnder, цього року оцінка вартості оптоволоконних компаній уже впала на 30%, а невеликі компанії виборюють виживання.

Експерти зазначають, що початкові очікування швидкого розширення та завантаження мережі на додачу до монопольного «вічного прибутку» у багатьох випадках виявилися надто оптимістичними. Особливо в умовах зростання витрат на будівництво, що продовжується. За даними низки компаній, внутрішні цілі не виконуються, а проєкти скасовуються.

При цьому страждають не лише провайдери. Багато клієнтів, які вже підписали попередній контракт, швидше за все та будуть змушені чекати на підключення до інтернету набагато довше, ніж було обіцяно спочатку.

Зазначається, що такий стан справ давно відомий у галузі, але провайдери не хочуть визнаватись у наявності проблем публічно, оскільки таке визнання негативно позначиться на продажах.


Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja