Економіка Німеччини скоротилася на 0,1% за підсумками III кварталу

ВВП Німеччини у третьому кварталі 2023 р. зменшився на 0,1% порівняно з попередніми трьома місяцями, а кількість безробітних у Німеччині збільшилася на 12 тис.

Про це йдеться у звіті Федерального статистичного агентства ФРН (Destatis), яке представило попередні дані.

Консенсус-прогноз експертів, який наводить Trading Economics, передбачав зниження ВВП на 0,3%. Згідно з переглянутими даними, у другому кварталі ВВП Німеччини збільшився на 0,1%, у першому – не змінився. Раніше повідомлялося про нульову зміну в липні-вересні та зниження на 0,1% у першому кварталі.

У повідомленні Destatis наголошується, що споживчі витрати у Німеччині у третьому кварталі зменшилися. Позитивний внесок у динаміку ВВП зробили капіталовкладення бізнесу.

ВВП Німеччини у липні-вересні знизився на 0,3% у річному вираженні з поправкою на кількість робочих днів. У другому кварталі ВВП не змінився у річному вираженні. Попри це, експерти, як і раніше, бачать ризики рецесії для найбільшої економіки єврозони. Аналітики пов’язали спад із низкою факторів, включаючи зростання відсоткових ставок, скорочення зовнішнього попиту та подорожчання енергоносіїв у регіоні.

Остаточні дані про динаміку ВВП Німеччини за третій квартал будуть опубліковані Destatis 24 листопада.

Зростання числа безробітних у ФРН у жовтні перевищило прогноз


Кількість безробітних у Німеччині у жовтні збільшилася на 30 тис., – повідомило Федеральне агентство з працевлаштування ФРН.

Безробіття в країні підвищилося до 5,8% порівняно з 5,7% у вересні.

Аналітики в середньому прогнозували зростання кількості безробітних на 14 тис. та підвищення безробіття до 5,8%.

Згідно з переглянутими даними, у вересні кількість безробітних у Німеччині збільшилася на 12 тис., а не на 10 тис., як повідомлялося раніше.

Підвищення безробіття у жовтні показує, що зростання відсоткових ставок та економічні проблеми у ФРН обмежують обсяги найму, – зазначає Market Watch. Кількість відкритих вакансій минулого місяця становила 749 тис., що на 98 тис. менше, ніж у жовтні 2022 року.Читати також:

Прогноз Ifo: німецька економіка може скоротитися на 0,4% у 2023 році

2024 рік ознаменується зменшенням обсягів німецької економіки

Німецькі компанії скорочують виробництво: аналіз та прогнози

Німецьку економіку очікує тривалий спадСвітлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja