Понад 8000 українських військовослужбовців вже пройшли навчання у Німеччині

Очікується, що до кінця 2023 року навчання в Німеччині завершать 10 000 українських військових. Цього року в ЄС навчать 30 000 українських військовослужбовців.

Понад 8 000 українських військовослужбовців пройшли навчання у Німеччині від початку агресії Росії в Україні. Про це повідомив голова робочої групи з координації допомоги Україні при Міноборони ФРН генерал Крістіан Фройдінг в інтерв’ю газетам  Stuttgarter Zeitung та Stuttgarter Nachrichten.

“Бундесвер [Збройні сили ФРН] разом із нашими партнерами вже навчили у Німеччині понад 8 000 українських солдатів”, – сказав Фройдінг. У липні Бундесвер повідомляв, що підготовку пройшли 5 000 українців. За даними Міноборони ФРН, до кінця 2023 очікується, що навчання в Німеччині пройдуть 10 000 українських солдатів.

Тренувальну місію для українських військовослужбовців у кількох країнах ЄС, зокрема Польщі та Німеччини, схвалили країни ЄС у жовтні 2022 року. Йдеться про підготовку командного складу, навчання організації логістики, радіаційний, бактеріологічний та хімічний захист. Мандат місії розрахований на два роки. Як заявляв раніше газеті Welt, голова Військового комітету ЄС генерал Роберт Брігер, цього року в Євросоюзі навчать 30 000 українських військовослужбовців.


Німеччина передала Україні новий військовий пакет

Німеччина надала Україні новий пакет воєнної допомоги. Він включає складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони. Про це повідомляє ряд ЗМІ з посиланням на  уряд Німеччини.

У новий військовий пакет увійшли:


12 бронетранспортерів (назва невідома);
7 розвіддронів Primoco ONE;
2 захисні системи AMPS для гелікоптерів;
5 надводних дронів;
10 тисяч балістичних окулярів;
32 термінали для супутникового зв’язку;
PCB-принтер (3D);
5 великовантажних тягачів та 4 напівпричепи;
12 вантажівок типу MAN TGS.

Уряд Німеччини також надав 30 000 комплектів зимового одягу для українських військових.

Як бачимо з переліку Німеччина поставила Україні 12 бронетранспортерів, 5 надводних безекіпажних апаратів та 7 розвідувальних БПЛА Primoco One. За оцінкою відомства Україна отримала вже 20 надводних безекіпажних апаратів. Також Україні направили 2 багатофункціональні РЛС середньої дальності TRS-4D – на додаток до 4 раніше поставлених, 2 системи захисту вертольотів AMPS, 4 тягачі та 4 причепи, 12 вантажівок MAN TGS. Україна отримала 32 термінали управління супутникового зв’язку SATCOM, і вище згадуваних 30 000 комплектів зимового одягу та балістичні окуляри.

Повідомляється, що ФРН за фінансової підтримки Данії має намір ще поставити Україні 25 танків Leopard 1 A5. Таким чином, загальна кількість переданих українській стороні бойових машин цієї моделі становитиме 115 одиниць.

Востаннє перелік поставленого Україні німецького озброєння оновлювали 27 жовтня.


Читати також:

Німеччина поставлятиме Україні танки Leopard

Українські військові розпочинають танкові навчання у Німеччині

Спілка резервістів Німеччини: поставка “Леопардів” – “логічний крок”

Німеччина відмовляється постачати Україні винищувачі

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja