У Німеччині Google випадково назвав дорогу “вулицею Гітлера”

Скандал навколо небажаної нацистської топонімії спалахнув у місті Шмалькальден на південному заході Тюрингії. Місцевий житель Міхаель Мессершмідт, скориставшись картами Google для прокладання маршруту, виявив, що 160-метрова безіменна дорога отримала назву “вулиця Гітлера”.

Обурений чоловік негайно повідомив про це видання BILD, яке звернулося по роз’яснення ситуації до компанії Google. Представник інтернет-гіганта попросив вибачення за інцидент та запевнив, що запис буде терміново видалено.

“Дані до Google Maps надходять з різних джерел — компаній-агрегаторів, відкритих ресурсів та іноді від місцевих органів влади, — пояснив речник. – Ми вдячні за сигнал і негайно видалили згадку”.

Водночас у Google відмовилися коментувати, як довго це образливе найменування фігурувало на онлайн-картах. За припущеннями, його міг внести хтось із користувачів сервісу.

Журналіст BILD Янек Кюнау зауважив, що назва “вулиця Гітлера” стала своєрідною “пасткою” для виявлення спроб скопіювати карти Google. Адже в самому Шмалькальдені за часів Третього Рейху небезпечне найменування не використовувалося — в 1933-1945 роках ім’я фюрера носила лише центральна площа міста.

Інцидент викликав обурення серед місцевих жителів та привернув увагу громадськості до проблеми збереження нацистської топонімії на вулицях деяких населених пунктів Німеччини. Активісти регулярно закликають владу позбавити простір від згадок про недавнє минуле країни.

Утім, така невдала “пастка” на картах Google – радше виняток. Компанія докладає чималих зусиль для актуалізації своїх сервісів та уникнення будь-яких образливих формулювань чи натяків.

Джерело та світлина: Bild

Читати також:

Пошукові запити Google про Україну вже не домінують в Німеччині

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja