25 танків Леопард 2А4 придбає Німеччина в Швейцарії

Уряд Швейцарії затвердив експорт 25 танків Leopard 2A4 до Німеччини з умовою, що ці бойові машини не потраплять до України.

Рішення було оголошено на сайті уряду у середу, 22 листопада.

Ці танки, виготовлені ще наприкінці минулого століття, готові до продажу їхньому початковому виробнику – німецькій компанії Rheinmetall Landsysteme GmbH.

“Німеччина гарантує, що танки лишаться в Німеччині, інших країнах НАТО або серед її партнерів ЄС, для забезпечення покриття наявного дефіциту”, – зазначено в заяві швейцарського уряду.

Відомо, що уряд ФРН звернувся до влади Швейцарії в лютому цього року з проханням продати частину списаних танків Leopard 2A4 їхньому виробнику, компанії Rheinmetall. Німецька сторона в свою чергу забезпечила гарантії того, що в майбутньому танки не потраплять до України. У заяві уряду Швейцарії також відзначено, що ці танки “не призначені для України”.

“Експорт танків за кордон підлягає ліцензуванню згідно з положеннями Закону про військове майно. Експорт цих танків до Німеччини відповідає критеріям для отримання дозволу. Важливим фактором є те, що Німеччина надала гарантії, що танки залишаться в Німеччині, НАТО або партнерів по ЄС”, – уточнили представники уряду.

Читати також:

Німеччина надасть Україні пакет військової допомоги на 1,3 мільярда євро

На 4 мільярди євро більше для оборони України

Понад 8000 українських військовослужбовців вже пройшли навчання у Німеччині

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja