Шольц і Макрон закликають до реформування ЄС для зміцнення конкурентоспроможності

За два тижні до виборів в Європарламент канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Франції Еммануель Макрон виступили зі спільною ініціативою заходів для посилення суверенітету та конкурентоздатності Євросоюзу. У своїй програмній статті для Financial Times лідери закликали до нового імпульсу європейської інтеграції в наступній каденції ЄС.

“Наша Європа смертна, і ми повинні спільно взяти на себе цей виклик, — наголосили Шольц і Макрон. – Континент переживає “зміну епох”, коли підвалини європейського способу життя більше не можна вважати само собою зрозумілими”.

На переконання керманичів, для успішного проходження цього переломного етапу ЄС має насамперед зміцнити власну життєстійкість і конкурентоспроможність, реалізувати “Зелену угоду” та цифрову трансформацію. Європа повинна утвердитися як провідна індустріально-технологічна сила при одночасному досягненні кліматичної нейтральності.

З цією метою Берлін і Париж закликають до “нового поштовху” європейської інтеграції. ЄС потребує більшої інноваційності, інвестицій, досконалої конкуренції та дерегуляції, переконані лідери.

Шольц і Макрон наполягають на подальшому розвитку єдиного ринку як однієї з найбільших конкурентних переваг ЄС. При цьому Союз має зосередитися на ключових технологіях — штучному інтелекті, квантових розробках, аерокосмічній галузі, телекомунікаціях, біо- та клімат-технологіях тощо.

Шольц і Макрон, світлина з мережі X

Окрім того, німецький і французький лідери знову закликають до тіснішої інтеграції фінансового і банківського сектору ЄС через гармонізацію правил банкрутства, оподаткування та створення загальноєвропейських інвестиційних продуктів для громадян.

Завершальним акордом триденного державного візиту Макрона до Німеччини стануть сьогоднішні спільні переговори на замку Мезеберг за участі міністрів обох урядів. Основна увага буде приділена питанням безпеки та оборонного співробітництва, а також конкурентній політиці ЄС.

Перед цим президент Франції відвідає Мюнстер, де йому буде вручена Міжнародна Вестфальська премія миру за заслуги у поглибленні європейської інтеграції. Лауреата привітає Федеральний президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Ініціатива Парижа і Берліна свідчить про їхні сподівання надати новий імпульс європейському будівництву в умовах багатьох геополітичних та економічних викликів для єдності континенту.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Макрон та німецьке керівництво обговорюють питання безпеки в Європі під час державного візиту до Берліну

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja