Бербок попередила про загрози від послаблення допомоги Україні

Глава Міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок наголосила на небезпеці зменшення підтримки України, яка захищається від російської агресії. За її словами, це матиме тяжкі наслідки не лише для України, а й для всієї Європи.

“Якщо ми припинимо надавати Україні необхідну допомогу, існує ризик, що війська Путіна опиняться на кордоні з Польщею. Тоді конфлікт швидко поширився б на територію ЄС та НАТО”, – застерегла Бербок в інтерв’ю виданню Süddeutsche Zeitung.

Вона наголосила, що підтримка української оборони дозволяє тримати війну на відстані від країн Альянсу. “Важко підрахувати, скільки нам доведеться заплатити, якщо самим доведеться захищати свою свободу і незалежність. Зрештою, все зводиться до того, що допомога Україні відвертає війну від наших кордонів”, – зазначила міністр.

Загроза нової хвилі біженців

Анналена Бербок також попередила про ризик нової хвилі вимушених переселенців у разі ослаблення України. “Якщо Україна більше не зможе чинити спротив, мільйони людей будуть змушені тікати. Адже хто захоче жити в умовах тортур та окупації?” – резонно запитала вона.

Наразі в Німеччині вже знайшли притулок понад мільйон українців. “Поразка України матиме фатальні наслідки — для вільної України та вільної Європи, тому ми маємо розширити допомогу”, – підкреслила очільниця німецького МЗС. Вона закликала партнерів продовжувати постачання систем протиповітряної оборони для потреб ЗСУ.

Загалом заклик Бербок чітко демонструє розуміння у Берліні, що подальший перебіг війни в Україні матиме визначальний вплив на майбутнє всього Євросоюзу та євроатлантичної безпеки. Відтак надання всеохопної допомоги Києву залишається критично важливим.

Джерело: DW

Читати також:

Шольц розкритикував російські “умови миру”

Німеччина вичерпала можливості постачати Україні системи Patriot

Революційні зміни в бундесвері: міністр оборони ФРН пропонує відновити призов

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja