Німеччина планує виділити додаткові мільярди євро на військову допомогу Україні у 2024 році

Федеральний уряд Німеччини розглядає можливість додаткового фінансування військової підтримки України у поточному році. Про це повідомляє впливове німецьке видання BILD з посиланням на власні джерела в урядових колах.

Нагадаємо, на початку 2024 року Берлін уже виділив 7,1 мільярда євро на військову допомогу нашій державі. Ці кошти були призначені для оплати озброєнь та військової техніки, які Україна закуповує безпосередньо у німецької оборонної промисловості. Крім того, частина цієї суми пішла на фінансування поповнення запасів Бундесверу після передачі озброєння Збройним Силам України.

Однак, за інформацією BILD, ці виділені 7,1 мільярда євро вже майже повністю розподілені, і в резерві залишається лише близько 300 мільйонів євро для закупівлі нової зброї та боєприпасів для України. Тож Міністерство оборони Німеччини звернулося до федерального уряду з проханням про додаткове фінансування в розмірі 3,8 мільярда євро на військову допомогу Україні у 2024 році.

Видання зазначає, що міністр оборони ФРН Борис Пісторіус вже провів переговори з канцлером Олафом Шольцом та міністром фінансів минулого тижня. Питання виділення додаткових коштів має бути винесене на затвердження Бундестагу в червні поточного року.

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус, фото з мережі X

Крім того, за даними BILD, у проєкті бюджету Міноборони на наступний 2025 рік закладена рекордна сума у 15 мільярдів євро на підтримку України. При цьому Пісторіус заявив про необхідність додаткових 6,7 мільярда євро для потреб самого Бундесверу.

Таке значне фінансування військової допомоги нашій країні є яскравим свідченням незмінної підтримки України з боку Німеччини у протистоянні російській агресії. Водночас воно демонструє розуміння керівництвом ФРН необхідності посилення обороноздатності як України, так і НАТО загалом на тлі триваючої війни.

Читати також:

Німеччина подвоїть військову допомогу Україні до 7 мільярдів євро у 2024 році

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja