Християнські демократи ФРН закликають Захід забезпечити ППО на заході України

Провідний експерт із питань оборони від Християнсько-демократичного союзу Родеріх Кізеветтер наполягає, що Західні країни мають взяти на себе протиповітряну оборону на заході України. Це, на його думку, дозволить Збройним Силам України зосередитися на захисті неба над східними регіонами держави.

“Коаліція держав, які підтримують Україну, могла б розширити зону дії власних систем ППО на західноукраїнську територію в коридорі шириною 70-100 кілометрів”, – заявив Кізеветтер в інтерв’ю газеті Neue Osnabrücker Zeitung.

На його переконання, такий крок розвантажив би українські війська на заході країни, дозволивши їм сконцентруватися на протиповітряній обороні східних областей, де зараз точаться найзапекліші бої з російськими окупантами.

“Ми не маємо виключати жодні можливості, — наголосив німецький політик. – У рамках коаліції на підтримку України потрібно визначити, хто із союзників може забезпечити захист повітряного простору на заході країни. Це цілком припустимо з погляду міжнародного права та розсудливо з позицій безпекової політики”.

Кізеветтер також повідомив, що окремі держави, зокрема Литва, розглядають варіанти відрядження в Україну польових госпіталів, саперів для розмінування та ремонтних підрозділів.

Київ вже тривалий час домагається від Західних партнерів розширення допомоги у сфері протиповітряної оборони. Після чергового ракетного удару Росії по цивільній інфраструктурі в Харкові 25 травня, внаслідок якого загинуло щонайменше 12 людей, Президент Зеленський знову закликав Захід посилити підтримку в цьому напрямку.

Джерело: DW

Читати також:

Посол України в Німеччині: “Демократія має бути озброєна краще за автократію”

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja