За два тижні до старту виборів до Європейського парламенту, які відбудуться 9 червня, інститут дослідження громадської думки INSA спеціально для видання BILD провів опитування серед громадян Німеччини щодо найбільш резонансних тем. Результати засвідчили підтримку більшістю німців ідеї створення загальноєвропейських збройних сил та посилення прикордонного контролю в ЄС.
Зокрема, 55% респондентів висловилися на користь формування спільної європейської армії. Лише 27% опитаних виступили проти такої ініціативи. Питання створення об’єднаних військових формувань ЄС час від часу порушується через загострення безпекової ситуації та потребу більш консолідованої оборонної політики в рамках Євросоюзу.
Водночас 58% учасників опитування підтримали ідею постійного прикордонного контролю між країнами-членами ЄС, що може бути пов’язано з міграційною кризою та побоюваннями щодо нелегальної міграції. Лише третина (33%) респондентів не бажають посилення прикордонних формальностей всередині об’єднання.
Цікаво, що більшість громадян Німеччини (62%) не вірять у спроможність заходів, які вживаються Брюсселем, стримати нелегальну міграцію до Європи. Відповідно, лише 27% німців довіряють владі ЄС у питанні скорочення потоків нелегальних біженців.
Загалом ставлення німців до Євросоюзу залишається позитивним – 62% вважають членство країни в ЄС корисним, тоді як лише 25% дотримуються протилежної думки.
Щодо оцінки роботи керівництва ЄС, то 37% опитаних схвалюють діяльність голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн на її посаді, натомість 44% залишилися незадоволеними її п’ятирічною каденцією.
Разом з тим, третина німців (33%) виступають проти подальшого розширення Європейського Союзу новими членами. Перспективи вступу України до ЄС підтримують лише 23% респондентів, а показники підтримки для інших кандидатів, як от Туреччина, Грузія чи Сербія, є ще нижчими.
Наведені результати опитування відображають ставлення громадян Німеччини до низки ключових викликів, з якими нині стикається Євросоюз, зокрема у сферах оборони, міграції та розширення. Вони можуть вплинути як на конфігурацію нового складу Європарламенту після майбутніх виборів, так і на загальний курс розвитку об’єднання.
Джерело: Bild
Читати також:
7 з 10 жителів Німеччини позитивно оцінюють членство Німеччини в ЄС
Світлина з відкритих джерел