У Німеччині готуються відзначати Рамадан світловими інсталяціями

Франкфурт-на-Майні прикрасили до початку священного для мусульман місяця Рамадан. На одній з його вулиць з’явилася вивіска з написом “Щасливого Рамадану”. Мусульмани становлять близько 15 відсотків населення цього німецького міста.

Елементи світлової ілюмінації у формі півмісяців і зірок, а також світлове привітання “Щасливого Рамадану” прикрасили німецьке місто Франкфурт-на-Майні напередодні початку Рамадану (тюрк. Рамазан). Вивіску з написом вже розмістили на вулиці Гроссе Бокенхаймер штрассе (Große Bockenheimer Strasse), а точніше в її частині, яку називають Фрессґасс (Freßgass). Світлову інсталяцію ввімкнуть 10 березня – на початок Рамадану, а вимкнуть 9 квітня – після завершення місяця.

Світлова ілюмінація як символ миру та єдності

Як заявили місцеві органи влади, в нинішні непрості часи криз та воєн ця світлова інсталяція покликана стати знаком мирного співіснування та символом надії на гармонійне майбутнє. Міська рада ухвалила рішення про встановлення світлової ілюмінації ще минулого року. У Франкфурті-на-Майні, за даними міста, мешкає від 100 до 150 тисяч мусульман, що становить близько 15 відсотків місцевого населення.

Світлова ілюмінація, світлина з мережі X

Традиція світлових інсталяцій на свята

Світлові ілюмінації на честь різних свят стали доброю традицією в Німеччині. До святкових світлових інсталяцій напередодні та під час Різдва, яке відзначають в країні християни, жителі звикли давно. У Німеччині відзначають також Хануку – єврейське свято світла.

Одна з найбільших у Європі 10-метрових ханукій встановлюється з цієї нагоди перед Бранденбурзькими воротами в Берліні. У 2023 році в церемонії її запалення вперше брав участь канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Торік у столиці Німеччини засвітили 45 ханукій, зокрема перед будівлями парламенту і районних адміністрацій, на головних площах. Цьогоріч кількість традиційних світильників була особливо великою – на знак солідарності з Ізраїлем.

Таким чином, світлова інсталяція з нагоди Рамадану у Франкфурті продовжує традицію символічного висвітлення різних свят і демонструє прагнення німців до гармонійного співіснування різних культур і віросповідань.

За інформацією DW

Читати також:

Мечеть у Німеччині отримала погрози через доставку їжі

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja