Частка “зеленої” енергії у ФРН сягнула майже 60% в І кварталі 2024 року

У першому кварталі 2024 року частка енергії, виробленої в Німеччині з відновлюваних джерел, досягла рекордного показника у 58,4% від загального обсягу згідно зі статистикою Федерального статистичного відомства. Це максимальне значення за перші квартали від початку ведення такої статистики у 2018 році.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли відновлювані джерела забезпечували 48,5% виробництва електроенергії у ФРН, обсяг “зеленої” енергії – тобто отриманої від вітру, біомаси, гідроелектростанцій та сонячних панелей – зріс на 11,6%.

Загалом у першому кварталі 2024 року в Німеччині було вироблено 121,5 млрд кВт/год електроенергії, що на 7,5% менше, ніж за той самий період 2023 року.

Вітрова та сонячна енергія лідирують

Федеральне статистичне відомство відзначає найбільше річне зростання в секторі вітрової енергетики. У першому кварталі цього року її виробництво збільшилося на 12% або 5 млрд кВт/год порівняно з аналогічним періодом 2023-го, досягнувши 46,8 млрд кВт/год – 38,5% від усієї виробленої електроенергії.

Сонячна енергетика також продемонструвала суттєвий приріст на 21% або 1,4 млрд кВт/год до 8,1 млрд кВт/год, що становить 6,6% загального виробництва електрики в Німеччині.

Водночас обсяг енергії, отриманої з бурого вугілля, скоротився на 11 млрд кВт/год або 28,2%. Однак його частка 23% означає, що буре вугілля залишається другим за значущістю джерелом в енергетичному секторі країни після відновлюваних джерел.

Джерело: DW

Читати також:

У 2023 році відновлювальні джерела енергії (ВДЕ) вперше забезпечили понад 50% електроенергії у Федеративній Республіці Німеччина

Світлини: Roman Kovalyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja