Війна в Україні обходиться Німеччині у сотні мільярдів євро

За оцінками німецьких дослідників, війна в Україні вже коштує Німеччині понад 200 мільярдів євро. Президент Німецького інституту економічних досліджень Марсель Фрацшер зазначив, що високі ціни на електроенергію призвели до сповільнення економічного зростання Німеччини у 2022 році на 2,5 процентних пункти або 100 мільярдів євро. У 2023 році спад очікується на подібну суму.

Однак це лише прямі фінансові витрати. Подальші збитки виникнуть через ескалацію геополітичних та геоекономічних конфліктів, особливо з Китаєм. За словами Фрацшера, це особливо сильно вдарить по німецьких експортних компаніях.

Найгірше те, що вартість війни непропорційно великою мірою лягає на плечі людей з низькими доходами. Вони стикаються з інфляцією у два-три рази вищою, ніж люди з високим доходом.

Газета Rheinische Post також наводить дані дослідження Німецького економічного інституту (IW). За їхніми оцінками, на цей час війна в Україні уже коштувала Німеччині близько 240 мільярдів євро.

Проте дослідник IW Міхаель Ґремлінг наголошує, що наслідки пандемії коронавірусу продовжують впливати на економіку Німеччини у 2022 та 2023 роках. Тому точно вирахувати вартість самої лише війни неможливо.

Отож, війна в Україні завдає колосальних збитків економіці Німеччини. За різними оцінками, на цей час вона вже обійшлася ФРН у 200-240 мільярдів євро. Це призводить до уповільнення економічного зростання, падіння експорту та зростання соціальної нерівності через високу інфляцію.

Економічні наслідки війни ще більш посиляться через посилення геополітичної напруженості, зокрема у відносинах Німеччини з Китаєм. Тож Німеччина платить дуже високу ціну за підтримку України у війні з Росією.

За інформацією видання DW

Читати також:

Лише 14% німців вірять у перемогу України у війні

Німеччина і Україна підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки

Україна перебуває у найглибшій військовій кризі з часів битви за Київ – заступник головреда Bild

«Ми маємо зробити все можливе, щоб не допустити перемоги Росії в Україні», – канцлер Німеччини

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja