Міністр оборони Німеччини закликав підвищити боєздатність бундесверу до 2029 року

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус під час виступу в Бундестазі наголосив на необхідності значних інвестицій та реформи призову на військову службу задля підвищення обороноздатності німецьких збройних сил. За його словами, до 2029 року бундесвер має бути повністю готовим до оборони країни.

Пісторіус пов’язав ці терміни з очікуваними наслідками російського вторгнення в Україну. “Ми не маємо права нехтувати нашою обороною. Путінська військова машина вже працює над підготовкою до наступного конфлікту. До 2029 року ми мусимо бути готові до оборони та завчасних стримувальних заходів, аби не допустити найгіршого сценарію”, – наголосив міністр.

Для досягнення поставленої мети Борис Пісторіус визначив три ключові проблеми: забезпечення технікою, особовим складом та фінансуванням.

Збільшення оборонних витрат 

Глава оборонного відомства заявив про необхідність збільшити бюджет міністерства на 6,5-7 мільярдів євро у 2025 році, а також забезпечити довгострокове зростання витрат на оборону. Бюджет Міноборони на 2024 рік становить близько 52 мільярдів євро. Водночас відповідаючи на додаткові запитання депутатів, міністр утримався від озвучення конкретних сум на наступні роки, посилаючись на потребу узгодження видатків між міністерствами.

Реформа призову на військову службу 

Пісторіус пообіцяв найближчим часом представити в Бундестазі свої пропозиції щодо реформи призову. “Нам потрібна нова модель проходження служби в армії”, – наголосив очільник Міноборони. На уточнювальні запитання він підкреслив, що розроблена ним модель передбачає не повне, а часткове відновлення загального військового обов’язку в Німеччині.

Джерело: DW

Читати також:

Голова Союзу бундесверу закликає поставити на військовий облік усіх придатних до служби громадян Німеччини

Чи повернеться загальний військовий обов’язок в Німеччині?

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja