Канцлер Шольц виступає проти застосування Україною німецької зброї для ударів по РФ

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц наполягає на збереженні обмежень щодо використання наданої Україні німецької зброї лише на території нашої держави. Своє бачення він висловив під час публічних дебатів з нагоди 75-річчя Конституції ФРН.

“Наразі між Берліном і Києвом узгоджені чіткі правила постачання озброєнь, яких ми дотримуємося. І вони спрацьовують, принаймні я так вважаю”, – зазначив Шольц.

Отже, канцлер не планує скасовувати заборону на застосування переданих Україні німецьких озброєнь для завдавання ударів по військових об’єктах на території Росії. Таку пропозицію раніше висловив Генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Водночас голова комітету Бундестагу із європейських справ Антон Хофрайтер підтримав ідею Столтенберга. На його переконання, міжнародне право дозволяє атакувати військові цілі в державі-агресорі. Тож Захід не повинен обмежувати Україну в використанні зброї для відбиття атак російських літаків у повітряному просторі РФ.

Проте міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні висловився проти скасування заборони на використання західної зброї для ударів по території Росії. За його словами, військова допомога від Італії передбачає застосування озброєнь лише в межах українського кордону, адже Рим “працює задля миру”.

Питання можливості ударів українських сил по цілях в Росії залишається дискусійним серед західних союзників України. Поки що більшість наполягає на обмеженому використанні наданої зброї виключно для відсічі агресії на власній території.

Джерело: DW

Читати також:

Християнські демократи ФРН закликають Захід забезпечити ППО на заході України

Посол України в Німеччині: “Демократія має бути озброєна краще за автократію”

Німеччина проти конфіскації російських активів для допомоги Україні

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja