У Бундестазі знову відхилили пропозицію опозиції щодо постачання Україні ракет Taurus

Німецький парламент в черговий раз проголосував проти пропозиції опозиційного блоку ХДС/ХСС, яка передбачала розширення військової допомоги Україні шляхом постачання ракет Taurus. За цю пропозицію проголосували лише 182 депутати, тоді як 480 були проти, ще 5 утрималися.

Taurus – німецько-шведська крилата ракета класу “повітря-земля” великої дальності, призначена для високоточних ударів. Навесні минулого року Україна офіційно зверталася до Німеччини з проханням надати ці ракети, проте німецький уряд відмовив, побоюючись ескалації конфлікту.

На Мюнхенській конференції минулого тижня канцлер Шольц ухилився від прямої відповіді на запитання щодо можливості постачання Taurus. Він заявив, що Німеччина витрачає на допомогу Україні більше за всі європейські країни – минулого року ця сума сягнула 12 млрд євро.

Крилата ракета Taurus, світлина з відкритих джерел

Відмова Бундестагу підтримати пропозицію ХДС/ХСС щодо Taurus викликала розчарування в Україні. Адже ці ракети могли б суттєво посилити можливості ВПС України завдавати точкових ударів по складах боєприпасів та інших стратегічно важливих об’єктах окупантів.

З іншого боку, прибічники обережної політики Німеччини стверджують, що постачання настільки потужного озброєння може спровокувати Росію на подальшу ескалацію війни та відповідні кроки НАТО. Це загрожує тим, що локальний конфлікт в Україні переросте у повномасштабну війну між РФ та Альянсом.

Таким чином, питання про постачання Україні ракет Taurus лишається відкритим. Багато чого залежатиме від подальшого розвитку війни та готовності Заходу посилити тиск на Росію.

За інформацією агентсва BBC

Читати також:

Уряд Німеччини, ймовірно, має намір передати Україні ракети Taurus

Україна перебуває у найглибшій військовій кризі з часів битви за Київ – заступник головреда Bild

«Ми маємо зробити все можливе, щоб не допустити перемоги Росії в Україні», – канцлер Німеччини

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja