Ліворадикали спалили автомобіль політика з «Альтернативи для Німеччини»

У Лейпцигу перед будинком політика від партії «Альтернатива для Німеччини» Маріуса Беєра згорів автомобіль BMW, який за документами належить його матері. Пожежники, що прибули на місце події, не змогли нічого вдіяти – збитки склали близько 85 тисяч євро.

Судячи з усього, підпал здійснили прибічники ліворадикальних угруповань. На стіні вони залишили написи «Ми повернемося, нацистська свиня» та «161» (порядковий номер літер латинського алфавіту, що позначає абревіатуру AFA – Antifa Action).

Напис, залишений на стіні гаража політика

Це не перший випадок нападу на Маріуса Беєра. Влітку 2020 року у нього також згоріла машина, а у 2023 році його побили в одному з барів Лейпцига. Зараз поліція знову проводить розслідування, проте поки що підозрювані не знайдені.

Політик від партії «Альтернатива для Німеччини» Маріус Беєр

У Саксонії спостерігається зростання політично мотивованих злочинів. У 2022 році напади на місцевих політиків потроїлися. Тоді було зареєстровано 270 кримінальних справ, у тому числі пов’язаних із наклепом та образами. Як показує статистика, найчастіше страждають представники партій «Зелені», ХДС та «Альтернатива для Німеччини».

Експерти вбачають кілька причин зростання насильства щодо політиків у Саксонії. По-перше, це загальна радикалізація суспільства в умовах економічних і соціальних потрясінь останніх років. По-друге, активізація ультраправих і ультралівих угруповань, які вдаються до екстремістських методів боротьби. І по-третє, недостатня ефективність роботи правоохоронних органів у цьому напрямку.

Щоб змінити ситуацію, експерти пропонують:

  • Посилити профілактичну роботу серед молоді, спрямовану на попередження радикалізації.
  • Жорстко карати екстремістські угруповання, які вдаються до насильства.
  • Покращити захист політиків, які стають мішенями для атак.
  • Створити спеціальні підрозділи в поліції для розслідування таких злочинів.

Якщо комплексно підійти до розв’язання цієї проблеми, можна досягти зменшення політично мотивованого насильства в регіоні, вважають фахівці.

Читати також:

Масові протести в Німеччині проти партії АдН

Джерело та світлини: Bild

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja