Фезер про неонацистські збори в Потсдамі: “Ганьба для демократичної Німеччини”

Нещодавнє зібрання ультраправих активістів та політиків у німецькому місті Потсдам викликало хвилю обурення та різку реакцію влади. На цьому заході, як стало відомо з розслідування журналістів, були присутні депутати від партії “Альтернатива для Німеччини”, а також поодинокі члени ХДС та об’єднання “Вертесюніон”.

З промовою на конференції виступив колишній лідер ультраправого руху в Австрії Мартін Зельнер, відомий своїми расистськими поглядами. Він розповідав про так звану “реміграцію” – тобто примусове виселення з Німеччини всіх мігрантів та іноземців.

Подібна риторика викликала асоціації з нацистською Ванзейською конференцією 1942 року, де обговорювали “остаточне розв’язання єврейського питання”. Міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер навіть порівняла потсдамський захід з цією трагічною віхою німецької історії.

“Під гарними гаслами “реміграції” ховаються задуми масової депортації людей за етнічною чи політичною ознакою, що нагадує найтемніші часи Третього Рейху”, – наголосила вона.

Постає питання: чому досі легально діє АдН – партія, яку спецслужби вважають расистською та неонацистською? Чи готова сучасна Німеччина визнати помилки минулого і заборонити подібні рухи?

На думку міністра Фезер, складно юридично довести, що вся АдН є антиконституційною. Проте демократичні сили мають недвозначно дати зрозуміти: расизм, ксенофобія та неонацизм неприпустимі в цивілізованому суспільстві.

І кожен політик повинен зробити вибір: або підтримувати ці небезпечні ідеології, або відкинути їх в ім’я гуманності та рівності. Бо мовчання та байдужість не менш згубні, ніж пряма підтримка ультраправих. І саме засудження неонацизму стане доказом, що Німеччина по-справжньому розкаялася за злочини нацистського минулого.

Джерело: RND

Читати також:

Масові протести в Німеччині проти партії АдН

Журналісти дізналися про таємну зустріч неонацистів та членів партії “Альтернатива для Німеччини”

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja