Масові протести в Німеччині проти партії АдН

Нещодавнє розслідування про зустріч представників правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН) з відомими праворадикалами спровокували нову хвилю масових акцій протесту по всій Німеччині.

Епіцентром обурення став Гамбург, де 19 січня, від 50 до 130 тисяч осіб вийшли на вулиці з гаслами проти поширення неонацистських ідей та практик. Мітинг настільки розрісся, що його довелося перервати через неможливість забезпечити безпеку такої величезної кількості учасників. Про це повідомляє Tagesschau.de.

У той же день в Єні, Кілі та інших містах Німеччини тисячі людей вийшли на схожі демонстрації.

На думку експертів, подібна реакція громадськості зумовлена тим, що АдН, попри позиціювання як демократичної політсили, не вперше викривається у контактах з радикалами. За словами політолога Ганса Мюллера, “для багатьох німців це стало останньою краплею, адже АдН фактично легалізує і нормалізує ультраправі погляди”.

За даними розслідування видання Correctiv, на останній зустрічі представники АдН та праворадикали виступали за масову депортацію мігрантів з Німеччини. Ця інформація викликала шквал критики як серед пересічних громадян, так і провідних політиків.

Зокрема, канцлер Олаф Шольц наголосив, що Німеччина більше ніколи не має повертатися до “расової ідеології націонал-соціалістів”, яку пропагують ультраправі. Дедалі частіше лунають заклики повністю заборонити АдН як антиконституційну організацію та позбавити її державного фінансування.

Втім, опоненти радикальних рішень стверджують, що жорсткі обмеження лише зміцнять позиції правих популістів в очах їхнього електорату та перетворять АдН на “мучеників”. На їхню думку, ефективнішою стратегією була б послідовна політична боротьба, спрямована на дискредитацію небезпечних ідей АдН в суспільстві.

Так чи інакше, Німеччина опинилася на роздоріжжі: обмежувати чи переконувати, забороняти чи вести політичну боротьбу. Як засвідчують масові протести, громадяни поки що схиляються до радикальних методів боротьби з проявами правого екстремізму. Проте остаточне рішення щодо політичної долі АдН ще попереду.

Читати також:

Журналісти дізналися про таємну зустріч неонацистів та членів партії “Альтернатива для Німеччини”

Світлина: скриншот з відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja