Рейтинг уряду Німеччини падає: 3⁄4 населення незадоволені роботою Шольца

Нові соціологічні опитування в Німеччині засвідчили рекордне падіння підтримки правлячої коаліції та особисто канцлера Олафа Шольца. За даними інституту Insa, 76% жителів країни незадоволені діяльністю уряду. Рейтинг соціал-демократів, очолюваних Шольцом, впав до 15%.

Опитування проводилось 8-12 січня на замовлення впливового видання Bild am Sonntag. Його результати, оприлюднені 14 січня, виявилися вкрай невтішними для правлячої коаліції.

Лише 17% респондентів позитивно оцінили діяльність німецького уряду. Це найгірший показник з грудня 2021 року, коли прийшла до влади нинішня влада.

Ще гірше оцінюється особиста робота канцлера Шольца – 72% громадян незадоволені ним. Порівняно з минулим місяцем цей показник зріс на 3%. Лише кожен п’ятий респондент висловив задоволення керівництвом Шольца.

Якби парламентські вибори відбулись найближчим часом, то за соціал-демократів Шольца проголосували б лише 15% виборців – вдвічі менше за християнських демократів та їхніх союзників, які здобули б підтримку 30% німців.

Результати інших партій правлячої коаліції теж невтішні: “Зелені” – 12%, Вільні демократи – 5%. Опозиційна правопопулістська партія “Альтернатива для Німеччини” посіла б третє місце з 22% голосів.

Експерти вважають, що причиною обвалу рейтингу стало невдоволення громадян економічною та енергетичною політикою уряду на тлі високої інфляції та загрози рецесії. Крім того, німців дратує невиразна позиція щодо підтримки України.

Таким чином, якщо нічого не зміниться, склад парламенту Німеччини після наступних виборів може суттєво оновитись. Шольцу і його команді доведеться докласти титанічних зусиль, аби виправити ситуацію та повернути втрачену довіру виборців.

Джерело: epochtimes.de

Читати також:

Сара Вагенкнехт вимагає проведення нових виборів

Майже дві третини населення бажають зміни уряду в Німеччині

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja