Німецька кінопремія “Лола”: драма “Смерть” отримала чотири головні нагороди

На щорічній церемонії вручення престижної німецької кінопремії “Лола”, яка вважається національним аналогом “Оскара”, головний приз у категорії “Найкращий художній фільм” (“Золота Лола”) дістався стрічці “Смерть” режисера Маттіаса Гласнера.

Ця сімейна драма розповідає про складні стосунки між батьками та дітьми. Безсердечна мати у виконанні Корінни Харфух відверто каже синові, що він був “нещасним випадком”, тоді як чоловік, роль якого зіграв Ларс Айдінгер, відомий за фільмом “Матільда”, зазнає панічних атак від дзвінків батьків. Проте смертельна хвороба змушує героїв переосмислити родинні зв’язки.

За роль матері Корінна Харфух була визнана найкращою акторкою, а Ганс-Уве Бауер, який зіграв батька сімейства, отримав нагороду за найкращу чоловічу роль другого плану. Сам фільм також переміг у категоріях “Найкраща музика до фільму” та “Найкраща операторська робота”.

Найкращим актором року журі “Лоли” назвало Сімона Морце за головну роль в історичній драмі “Лис”. Ця стрічка також отримала “Срібну Лолу” – другу за вагомістю нагороду премії.

“Бронзову Лолу” присудили фільму “У мертвій зоні” Айше Полат, яка також отримала статуетки за найкращу режисуру та сценарій. Документальний фільм “Сім зим у Тегерані” відзначили за найкращий монтаж, а стрічка “Бути переможцем” визнана найкращим дитячим фільмом року.

Престижні “Лоли” також розподілили між фільмами за найкращі костюми, грим, візуальні ефекти та інші технічні категорії.

“Лола” вручається щорічно з 1951 року і вважається найпрестижнішою кінонагородою Німеччини. Окрім ігрових фільмів, премія відзначає документальне та дитяче кіно. Рішення приймає журі Німецької кіноакадемії.

Торік головний приз “Золота Лола” дістався стрічці “Учительська” Ілкера Чатака, згодом номінованій на “Оскар”. У 2022 році за драму “Любий Томас” перемогла Лола Вайсман.

Джерело: DW

Читати також:

Золотий ведмідь Берлінале для документальної стрічки про повернення викрадених артефактів

Американські кінокритики назвали Сандру Хюллер найкращою акторкою

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja