Пожежники завершили роботу на місці загоряння на підприємстві Diehl

Пожежна служба Берліна повідомила про завершення робіт на місці пожежі, що спалахнула 3 травня в будівлі заводу Diehl Metall Applications, що входить до складу концерну Diehl. Тепер пошкоджене приміщення передадуть у розпорядження компанії.

Ще 5 травня десять пожежників продовжували чергувати біля згорілої будівлі, очікуючи, допоки не догорять усі залишки горючих матеріалів. Повідомляється, що 6 травня розпочнуться роботи з розбирання решток споруди в районі Ліхтерфельде на південному заході Берліна.

Для гасіння пожежі, що спалахнула 3 травня, були залучені 223 пожежники. Їхню роботу ускладнювало обвалення частин будівлі, де зберігалися токсичні хімічні речовини. Знесення пошкодженого цеху розпочалося 4 травня.

Інцидент викликав занепокоєння в оборонній промисловості Німеччини, адже Diehl є материнською компанією великого оборонного концерну, залученого в постачанні озброєнь для України. Хоча представник Diehl Міхаель Ніц запевнив, що на заводі у Берліні не виготовлялася військова продукція, а лише деталі для автопрому.

Проте факт загоряння на оборонному підприємстві в контексті російської агресії проти України спричинив побоювання ймовірних диверсій з боку Росії. Як зазначає газета Die Tageszeitung, схожі інциденти траплялися на підприємствах НАТО, тож в органах безпеки існують підозри щодо можливої причетності Москви.

Утім, поліція поки не дала відповіді, чи розслідується ця пожежа як можливий акт диверсії. Правоохоронцям доведеться зачекати на висновки пожежників щодо безпечності руїн для початку слідчих дій з встановлення причин займання.

Загалом, попри підозри, прямих доказів російського сліду в інциденті поки немає. Однак напруженість триває через важливість концерну Diehl для постачання озброєнь на підтримку України.

Джерело: DW

Читати також:

Пожежа на хімічному підприємстві в Берліні: частину міста огорнула отруйна хмара

Світлини з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja