Початок ери безпілотного судноплавства на Рейні

На головній водній артерії Німеччини розпочалась ера автономних вантажних суден. Річковий транспорт ФРН реагує на дефіцит кадрів у галузі. Бельгія демонструє приклад дистанційного керування суднами.

Перехід на автономне управління


28 лютого в найбільшому у світі річковому порту Дуйсбург було офіційно відкрито центр, з якого капітани зможуть керувати вантажними суднами в автономному режимі, перебуваючи біля екранів. До кінця року три спеціально обладнані судна тестуватимуть безпілотне управління на найширшій та найглибшій ділянці Рейну між Роттердамом та Бонном. З міркувань безпеки на борту буде повний штатний екіпаж.

Річковий порт Дуйсбурга, фото з мережі X

Мета проєкту – подолати дефіцит кадрів

Головною метою проєкту є не перехід на повністю автономне управління, а подолання дефіциту кваліфікованих працівників у галузі. За словами учасників, найближчими роками близько третини персоналу вийде на пенсію, тому гостро постає питання залучення молодих спеціалістів.

Бельгійський досвід дистанційного керування

Бельгійська компанія Seafar вже має позитивний досвід автономного судноплавства. Понад 30 суден в Бельгії оснащено обладнанням для дистанційного управління, два з них працюють повністю автономно. Також судна курсують річкою Маас зі скороченим екіпажем.

Переваги дистанційного режиму

Дистанційне керування дозволить зробити роботу капітана схожою на офісну, що підвищить привабливість професії для молоді. Крім того, це значно підвищить продуктивність праці та знизить витрати на перевезення. За планом, після завершення випробувань на суднах залишать лише одного капітана, який передаватиме управління колезі в центрі під час відпочинку.

Висновки

Отже, перехід на автономний режим дозволить вирішити проблему нестачі кадрів у судноплавстві та залучити молодь до галузі. Крім того, дистанційне управління значно підвищить ефективність роботи флоту та здешевить перевезення. Впровадження нових технологій відкриває нову еру в історії судноплавства на Рейні.

Джерело: DW

Читати також:

Перше в світі судно – контейнеровоз на чистому аміаці з’єднає Норвегію і Німеччину

Інновації для зеленого водню: Як технологія Ultracool змінює гру в енергетичній трансформації

Hapag-Lloyd і Maersk припиняють перевезення вантажів Червоним морем через атаки хуситів

Світлина: Christoph Reichwein/dpa/picture alliance

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja