Уряд Федеративної Республіки Німеччина прийняв рішення про підвищення з 1 січня 2024 року на 12 відсотків соціальної допомоги для громадян України, які отримали статус біженця. Водночас міністр праці та соціальної політики Німеччини Хубертус Хайль заявив, що тим українцям, які відмовлятимуться від пропозицій працевлаштування, у майбутньому загрожує цілковите скасування соціальних виплат.
Таке скасування розглядається як санкція за відмову працювати та передбачає позбавлення виплат строком щонайменше на два місяці.
Коментуючи це рішення в інтерв’ю виданню Bild, міністр Хайль зазначив, що для осіб, які отримують соціальну допомогу, але при цьому не працюють, держава буде покривати лише мінімальні витрати на проживання та оплату основних комунальних послуг. Після встановленого двомісячного строку центр зайнятості повинен буде повторно оцінити ситуацію і запропонувати одержувачу допомоги нові варіанти працевлаштування. У разі повторної відмови від пропозиції роботи з боку отримувача допомоги знову настануть санкції у вигляді обмеження соціальних виплат.
Міністерство праці та соціальної політики Німеччини під керівництвом міністра Хайля розробило відповідний законопроєкт з внесення запропонованих змін. Наразі цей документ перебуває на стадії доопрацювання в уряді ФРН, після чого має бути поданий до Бундестагу (нижньої палати парламенту) для остаточного ухвалення. Сподіваються, що закон набере чинності наприкінці грудня або на самому початку січня 2024 року. За словами експерта ринку праці Фрідріха Шнайдера, у разі швидкого впровадження цієї реформи перші позитивні ефекти для економіки можна буде побачити вже навесні. Економія на соціальних виплатах може сягнути пів мільярда євро на рік.
Нагадаємо для контексту, що нині всі українські біженці в Німеччині, які вимушено залишили українські домівки після російського вторгнення, отримують допомогу від центрів зайнятості незалежно від їхнього працевлаштування.
Читати також:
Де найвищі виплати українським біженцям серед країн Європи?
Працевлаштування у Німеччині: ініціатива JobTurbo та зміни на ринку праці у 2024 році
Біженці та мігранти в Німеччині: зміни у 2024 році
Світлина з відкритих джерел