Пропозиція депортації українських біженців викликала гострі дебати в Німеччині

У Німеччині розгорілася політична дискусія навколо пропозиції депортувати українських біженців, які не працевлаштувалися. Ініціатором цієї ідеї виступив Александер Добріндт, лідер земельної групи Християнсько-соціального союзу (ХСС) у Бундестазі.

“Через два роки після початку війни має діяти принцип: працевлаштування в Німеччині або повернення до безпечних районів Західної України”, – заявив баварський політик в інтерв’ю виданню Bild am Sonntag.

Александер Добріндт, лідер земельної групи Християнсько-соціального союзу (ХСС) у Бундестазі, фото з мережі X

Ця пропозиція викликала різку критику з боку соціал-демократів та “зелених”. Дірк Візе, заступник голови фракції СДПН у Бундестазі, наголосив на небезпеці такого кроку, зазначивши, що російські війська продовжують обстрілювати цілі по всій Україні. Омід Нуріпур, співголова партії “Союз-90″/”Зелені”, назвав твердження про те, що українці приїжджають до Німеччини заради соціальної допомоги, такими, що не відповідають дійсності.

Дискусія торкнулася й питання виплати соціальної допомоги українським біженцям. Представники опозиційного блоку ХДС/ХСС та Вільної демократичної партії запропонували скасувати виплату громадянської допомоги (Bürgergeld) принаймні для українських чоловіків призовного віку. Однак уряд Німеччини відхилив ці пропозиції.

Мартін Роземан, експерт соціал-демократів з питань праці, вказав на реальні причини труднощів з працевлаштуванням українців: мовний бар’єр, тривалий процес визнання професійних кваліфікацій та недостатнє забезпечення дітей біженців дошкільними закладами.

За даними МВС Німеччини, наразі в країні проживає 1,17 мільйона українських біженців, з яких близько 260 тисяч – чоловіки віком від 18 до 60 років. Міністерство праці повідомляє, що 185 тисяч українців працюють на постійній основі, а ще 47 тисяч зайняті неповний робочий день або на “міні-роботах”.

Ця дискусія відображає складність інтеграції великої кількості біженців та пошук балансу між гуманітарною допомогою та економічними інтересами країни. Вона також демонструє різні підходи політичних сил Німеччини до вирішення цього питання.

Джерело: DW

Читати також:

Німецькі політики, що критикують українських біженців, мають відчути війну на власній шкурі – BILD

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja