Німецька армія отримала бойовий безпілотник, але не може його використовувати

Бундесвер, збройні сили Німеччини, опинився в парадоксальній ситуації: маючи на озброєнні сучасний бойовий безпілотник, армія не може його використовувати через бюрократичні перепони. Ця ситуація яскраво ілюструє складнощі, з якими стикається німецьке військове відомство у процесі модернізації.

Довгий час оснащення німецької армії ударними дронами було неможливим через позицію Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) та “зелених”. Однак після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, ситуація змінилася. Вже у квітні СДПН дала “зелене світло” на придбання першого бойового безпілотника Heron TP.

У травні 2023 року Heron TP здійснив свій перший політ у повітряному просторі Німеччини. Планувалося, що військові зможуть використовувати цей апарат як для розвідувальних місій, так і для бойових операцій. Проте бюджетний комітет Бундестагу висунув жорстку вимогу: перш ніж дрон можна буде застосовувати за призначенням, Бундесвер має представити парламенту правила експлуатації бойових безпілотників, які мають бути схвалені комітетами з оборони та закордонних справ.

Попри те, що минув майже рік, міністерство оборони Німеччини досі не змогло узгодити ці правила. 30 травня 2024 року міністр оборони Борис Пісторіус визнав, що проєкт правил все ще “є предметом консультацій на рівні міністерств”.

Паралельно з цим, у липні 2023 року Німеччина замовила в Ізраїлі високоточні боєприпаси для Heron TP на суму 55,5 мільйонів євро. Їх доставка, запланована на квітень 2024 року, була відкладена через війну Ізраїлю з ХАМАС, але очікується найближчим часом.

Ця ситуація викликає занепокоєння серед експертів з питань оборони та безпеки. Вони наголошують, що в умовах чимраз вищих геополітичних викликів, зокрема російської агресії в Україні, Німеччина має прискорити процеси модернізації своїх збройних сил та спростити бюрократичні процедури.

Джерело: Bild

Читати також:

Російський дрон змусив Анналену Бербок перервати її візит до України

Німецька Quantum Systems подарує Україні 100 дронів Trinity

Німеччина безсила перед дронами-шпигунами над своїми військовими об’єктами

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja