Уряд Баварії не знає, де розмістити біженців

Кількість біженців у Баварії щодня зростає, а житла не вистачає. Навіть магазини та спортивні зали переобладнуються під тимчасове житло.

У листопаді минулого року мери багатьох німецьких міст уже зверталися до депутатів земельного і федерального парламентів по допомогу, і не тільки в Баварії. Чи то в Кюртені в Північному Рейні-Вестфалії, чи то у Веттерау в Гессені, чи то в Бамберзі у Верхній Франконії, чи то в Бад-Тольці у Верхній Баварії — можливості розміщення біженців, значною мірою, вичерпані. Але в політиків немає рішення.

Міста й муніципалітети зобов’язані приймати та розміщувати біженців. Шукачі притулку, які прибувають до Німеччини, розподіляються між усіма федеральними землями відповідно до так званого Кенігштайнського ключа. Він розраховується на кожен рік відповідно до податкових надходжень та чисельності населення земель.

Згідно із цим показником, Баварія приймає близько 15 % всіх шукачів притулку, які прибувають до Німеччини. Для Верхньої Франконії, наприклад, квота становить 8,3 %. У цифрах це означає, що в адміністративному окрузі Верхня Франконія наразі перебуває 24 373 шукачів притулку, половина, з яких походить з України. Для району Бамберг це означає, що 130 біженців мають бути розподілені між муніципалітетами щомісяця. Зазвичай людей переводять із розподільчого центру в Бамберзі, оскільки він також уже кілька тижнів працює на повну потужність, а нові біженці прибувають майже щодня.

Район Бамберга активізував громадян для забезпечення житлом. Йоганн Кальб, начальник управління округу, узяв в оренду квартири й зараз уже має 42 притулки. Приблизно 1100 українських біженців можуть бути розміщені децентралізовано. Він запланував збудувати чотири контейнерні майданчики, наразі переобладнав місцевий магазин у Шессліці під тимчасове житло. Ним постійно ведуться перемовини щодо можливості використання інших будівель для прийняття біженців. Але можливості вже на межі.

Наприклад, зараз не вистачає контейнерів для будівництва контейнерного містечка, на які є великий попит. Ще за два дні до заселення не було зрозуміло, чи вдасться доставити замовлені контейнери з туалетами та душовими кабінами. Зрештою, усе спрацювало.

Водночас муніципалітети перебувають під величезним тиском, оскільки уряд Верхньої Франконії дає змогу лише певний час зволікати з прийняттям біженців.

Ситуація з прибуттям нових біженців і далі залишається дуже динамічною. Якщо в попередні роки кількість нових біженців коливалася від 100 до 600 на місяць, то в березні 2022 року вона зросла до майже 2300. А в листопаді 2022 року розподільчий центр у Бамберзі все ще фіксував приплив приблизно 1 000 осіб.

Подібні повідомлення надходять і з інших адміністративних районів. До району Амберг-Зульцбах щомісяця прибуває близько 50 шукачів захисту. До Верхнього Пфальцу, навіть близько 1000 біженців на місяць. Центральний центр приймання шукачів притулку в Регенсбурзі повністю заповнений на 1400 місць. Розподільчий центр у Мюнхені також повідомляє про напружену ситуацію. Ситуація із житлом стає дедалі складнішою — зокрема, у районах Альтеттінг, Фрайзінг, Еберсберг та Мюнхен.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja