Міністерство освіти та культури федеральної землі Гессен оголосило про наміри ввести українську мову як другу обов’язкову іноземну в шкільній програмі. Це рішення має на меті, з одного боку, посилити конкурентоспроможність регіону у боротьбі за майбутніх кваліфікованих спеціалістів та педагогів, а з іншого — полегшити інтеграцію учнів-біженців з України у систему освіти федеральної землі.
Наразі в інших землях Німеччини українська мова пропонується лише як факультативний курс, проте досі не запроваджувалася як обов’язковий другий іноземний предмет. Міністр культури Гессену Армін Шварц назвав такий крок “явним проявом солідарності” з Україною. Його колега, міністр з європейських питань Манфред Пентц, підкреслив прагнення уникнути “відторгнення українських біженців від їхнього коріння”, даючи їм натомість “місток для можливого повернення на Батьківщину”.
За повідомленнями регіонального видання Hessenschau, перші школи Гессену розпочнуть пілотне викладання української як другої іноземної мови вже наступного навчального року. Ініціатори реформи сподіваються, що нововведення сприятиме кращій інтеграції українських школярів, які через війну були змушені шукати прихистку у ФРН. Водночас запровадження української допоможе гессенській системі освіти залучити висококваліфікованих фахівців з України в майбутньому.
Варто зазначити, що питання підтримки українських біженців широко обговорюється в німецькому суспільстві. Низка організацій та рухів виступають за всебічне сприяння вимушеним переселенцям в адаптації та збереженні національної ідентичності на час їхнього перебування в Німеччині.
Джерело: DW
Читати також:
Нестача вчителів в Саксонії: профспілка вчителів закликає до змін
Інноваційний інтерактивний підручник для школярів Баварії
Світлина з відкритих джерел