Бундесверу критично бракує касок, бронежилетів та уніформи для солдатів

Міністерство оборони Німеччини повідомило бюджетний комітет Бундестагу про серйозні проблеми та затримки з постачанням амуніції для збройних сил країни. У відомстві наголосили, що сучасний одяг та засоби індивідуального захисту відіграють ключову роль у забезпеченні бойової готовності військових, проте наразі бундесвер стикається з гострою нестачею касок та бронежилетів.

Згідно із затвердженими планами, до кінця 2025 року німецька армія має отримати достатньо бойового спорядження, щоб повністю екіпірувати не лише регулярні війська, але й значну частину резервістів. Однак, як стало відомо виданню BILD, в останньому звіті Міноборони довелося визнати перед бюджетним комітетом, що у 2023 році запланованих обсягів закупівель досягти не вдалося.

Зокрема, через банкрутство деяких виробників в армію надійшло менше ніж 60 тисяч комплектів уніформи, що становить лише 81,5% від передбаченого плану. Зі 105 тисяч замовлених бронежилетів бундесвер отримав 81 тисячу (71%), оскільки постачальник повідомив про хвороби значної частини працівників. Через проблеми з якістю товару до Бундесверу потрапило тільки 62 тисячі бойових касок із замовлених 82 тисяч екземплярів (76%). Складнощі виникли й з рюкзаками — замість запланованих 206 тисяч армія отримала 166 тисяч одиниць (80,5%).

У звіті Міноборони запевнили, що недопостачання буде компенсовано цьогоріч. Водночас зрозуміло, що проблема дефіциту військового спорядження в Німеччині набула системного характеру і потребує комплексного вирішення.

Фахівці відзначають, що боєздатність та ефективність бундесверу напряму залежить від наявності сучасного захисного екіпірування та оснащення. Тож перманентні затримки з оновленням матеріально-технічної бази негативно позначаються на бойовій готовності німецьких військових.

Питання розв’язання кризової ситуації із забезпеченням армії стоїть на порядку денному керівництва оборонного відомства. Утім, невизначеність з фінансуванням та термінами постачання критично необхідних товарів від контрагентів значно сповільнює процес переозброєння збройних сил ФРН.

За інформацією видання Bild

Читати також:

Голова Союзу бундесверу закликає поставити на військовий облік усіх придатних до служби громадян Німеччини

До лав Бундесверу хочуть залучити військовослужбовців без німецького громадянства

Світлина згенерована за допомогою ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja