Євро-2024: Україна здобула путівку на чемпіонат, Фезер обіцяє захист збірній у Німеччині

У вівторок, 26 березня, збірна України перемогла Ісландію у фінальному матчі плей-офф кваліфікації Євро-2024 та здобула путівку на чемпіонат Європи з футболу у Німеччині. Матч завершився з рахунком 2:1 на користь української команди.

Ісландія вийшла вперед у першому таймі після голу Альберта Гудмундссона на 30-й хвилині. Україна відігралася у другому таймі — спочатку Віктор Циганков на 54-й хвилині зрівняв рахунок, а на 84-й Михайло Мудрик після розкішної комбінації збірної України вивів її вперед.

На Євро-2024 команда зіграє у групі E разом із Бельгією, Румунією та Словаччиною. Чемпіонат Європи пройде з 14 червня по 14 липня у різних містах Німеччини.

Німеччина гарантує безпеку українській збірній

Глава МВС ФРН Ненсі Фезер запевнила, що Німеччина ретельно підготувалась до захисту української збірної під час її участі в Євро-2024. За її словами, правоохоронні органи вжили максимальних заходів безпеки, які ретельно скоординовані між федеральною владою, землями та країнами-учасницями.

Ненсі Фезер, міністр внутрішніх справ Німеччини, фото з мережі X

“Ми зробимо все для захисту української команди та її уболівальників. Фокус уваги — широкий спектр заходів: від протидії хуліганам та ісламістам до забезпечення кібербезпеки”, – наголосила міністр.

Знакове значення участі України в Євро-2024

Ненсі Фезер відзначила символічне значення участі України в майбутньому чемпіонаті Європи з футболу. За її словами, це сигнал, наслідки якого відчутні далеко за межами спорту.

“Україна є частиною Європи. Ми твердо стоїмо на боці України. 1,1 млн біженців від кривавої агресивної війни Путіна знайшли у Німеччині притулок. Разом з українцями ми вболіватимемо за їхню збірну”, – наголосила Фезер.

Раніше вона повідомила, що на час Євро-2024 по всьому німецькому кордону буде запроваджений тимчасовий прикордонний контроль для недопущення в’їзду осіб, схильних до насильства. Таким чином ФРН має намір максимально ефективно захистити масштабний міжнародний турнір.

Джерела: UEFA, DW