До Євро-2024 Німеччина випустить унікальну пам’ятну монету номіналом у 11 євро

Німеччина вперше після возз’єднання країни прийматиме цьогоріч головний континентальний футбольний турнір серед національних збірних, що входять до складу УЄФА. Чемпіонат Європи з футболу триватиме з 14 червня по 14 липня 2024 року і відбудеться одразу в десяти містах ФРН. Напередодні цієї історичної події німецький уряд підготував цікаву новинку для нумізматів.

Пам’ятна монета вагою 14 грамів та діаметром 30 міліметрів буде карбуватися зі срібла 500-ї проби двома тиражами — звичайним та дзеркальним. На аверсі роботи кельнського художника Детлефа Бера зображено дах Олімпійського стадіону в Берліні, де відбудеться фінальний поєдинок Євро-2024, а також стилізоване футбольне поле з кутовими прапорцями та м’ячем у центрі. Яскраві деталі монети натякають на національні кольори Німеччини, а цифри 1 і 0 символізують можливий рахунок гри та водночас вказують на 10 міст-господарів чемпіонату.

Реверс, створений берлінцем Лоренцом Крьоссманом, прикрашає зображення німецького орла, напис “Федеративна Республіка Німеччина”, 12 європейських зірок та позначка “Срібло 500”. Навколо гладкого краю монети розміщено гасло: “Об’єднані в серці Європи”.

Номінал цієї ексклюзивної монети становить 11 євро — стільки ж гравців виходить на футбольне поле. Дзеркальний тираж коштуватиме дорожче — майже 30 євро за штуку згідно з цінами на сайті Федерального адміністративного відомства. Загальний наклад звичайної та дзеркальної версій монети сягне 111 111 примірників. Продаж розпочнеться 8 травня, проте вже зараз можна оформити передзамовлення. Монета номіналом 11 євро, створена у співпраці з Німецьким футбольним союзом, вперше з’явиться в історії ФРН.

Читати також:

Футбольна збірна Німеччини здивувала новою яскравою формою

Джерело і світлина: Bundesverwaltungsamt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja