Зростання інфляції та високі відсоткові ставки гальмують будівництво житла в Баварії

Висока інфляція та зростання відсоткових ставок гальмують будівництво нових житлових будинків у Баварії. За даними агенства нерухомості у Мюнхені Immobilienverband Deutschland Süd (IVD Süd), протягом першого півріччя 2023 року видано на 30% менше дозволів на будівництво, ніж у минулому році. 

З січня по червень на всій території Баварії було видано лише близько 25 000 дозволів на будівництво нових житлових одиниць. Цей розвиток подій може призвести до помітного підвищення цін на орендні квартири, повідомив керівник маркетингових досліджень IVD Süd, Штефан Кіппес, у понеділок у Мюнхені.

Вже з минулої осені, кількість дозволів на будівництво значно знизилилася в Баварії, а “графік трендів показує далі вниз” у другому кварталі 2023 року, сказав Кіппес. З майже 12 000 дозволами на будівництво це стало найслабкішим кварталом за три роки.

«Надалі, зростаючі відсоткові ставки, критерії, які обмежують надання кредитів, постійно високі показники інфляції та складність прогнозування вартості проєктів створюють значний гальмівний ефект для необхідного будівництва житла», – сказав маркетинговий дослідник. У той же час, все частіше вже затверджені проєкти відкладаються. Забудовникам важко спрогнозувати, яку ціну покупці будуть готові заплатити за нерухомість при завершенні будівництва.

Населення в міських областях все одно зростає. Потенційні покупці, які не можуть собі дозволити власний будинок, звертаються до ринку орендної нерухомості. «Помітне підвищення орендної плати ускладнить пошук відповідних орендних квартир для багатьох людей, не лише з низькими доходами», – сказав Кіппес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja