Куди звертатись українським біженцям, які прибувають до Німеччини

Українці, які, шукаючи притулку, приїжджають до Німеччини, мають пройти певну процедуру оформлення.

Відразу після прибуття біженці мають з’явитися в державній установі. Це може статися на кордоні або в одному з відомств на території Німеччині.

Ті, хто зареєструвався в прикордонників, як шукач притулку, направляються приймаючим державним органом до найближчого центру первинного прийому. Перебування в такому місці, через надмірний наплив біженців, може тривати до кількох місяців. Як повідомлялося в одній із наших попередніх статей, пункти прийому біженців зараз переповнені й в одному приміщенні перебувають подекуди до 80 людей.

Подати заяву про надання притулку в Німеччині можна також у поліції, відомстві в справах іноземців, приймальному центрі або безпосередньо в пункті прибуття або в установі AnkER.

Під час реєстрації прохачів притулку фіксуються персональні дані. Усі заявники фотографуються, в осіб, які досягли 6-річного віку, також знімаються відбитки пальців. Дані, зібрані під час реєстрації, зберігаються в Центральному реєстрі іноземців. Він містить інформацію про іноземців, які перебувають або перебували в Німеччині. Із цими даними працюють усі органи в справах іноземців.

Як підтвердження реєстрації шукачі притулку отримують довідку про прибуття від відповідального за них приймального пункту або центру прибуття. Підтвердження прибуття є першим офіційним документом, що підтверджує право на перебування в Німеччині. І, що не менш важливо, дає право на отримання державних пільг, таких, як житло, медичне обслуговування та харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja