Ціни на виробництво в Німеччині: найсильніше падіння з 2009 року

Ціни на рівні виробників в Німеччині влітку впали найсильніше з часів світової економічної та фінансової кризи. Виробничі ціни на промислову продукцію зменшилися на 6,0% порівняно з аналогічним місяцем минулого року, повідомило Федеральне статистичне управління у Вісбадені.

Сильне падіння цін також зумовлене тим, що після російської військової агресії проти України ціни роком раніше виросли вгору. За даними, це перше зниження цін з листопада 2020 року та найсильніше від’ємне значення з жовтня 2009 року через фінансово-економічну кризу.

Порівняно з попереднім місяцем виробничі ціни у липні знизилися на 1,1%.

Передусім, ціни на енергоносії та сировинні матеріали, такі як метали та деревина, за рік стали значно дешевшими. Ціни на споживчі та інвестиційні товари зросли не так швидко, як у попередні місяці. Ціни на товари для споживання влітку були на 8,1% вищі, ніж рік тому. Вартість харчових продуктів на рівні виробника зросла на 9,2%. Товари з великим строком придатності подорожчали на 5,8%, зокрема, меблі та побутові прилади стали дорожчими.

Виробничі ціни відображають тиск на ціни на рівні виробників, показуючи ціни продажу. Цей розвиток також впливає на споживчі ціни, на які орієнтується Європейський центральний банк (ЄЦБ) у своїй грошовій політиці. Через високий рівень інфляції, ЄЦБ вже дев’ять разів підвищила свої ключові процентні ставки з липня 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja