Зупинено звільнення осіб із інвалідністю

Згідно з законодавством, роботодавці, які мають щонайменше 20 робочих місць в середньому протягом року, повинні працевлаштовувати не менше 5% осіб із інвалідністю. Якщо ці вимоги не виконуються, сплачується вирівняльний внесок. У минулому році роботодавці сплатили 12,9 мільйона євро. Перед пандемією коронавірусу у 2019 році сума становила лише близько 11,0 мільйонів євро.

За даними обласного управління, у минулому році було зупинено приблизно 15% запланованих звільнень людей із інвалідністю. Загалом до Інтеграційного бюро надійшло 511 заявок на погодження звільнень, у 109 випадках місце роботи врешті-решт було збережено, що становить 21% завершених процедур. За даними Інтеграційного звіту, на кінець 2022 року у Фрейстаті проживало майже 242 тисячі важкопоранених осіб. Це найвища кількість визнаних інвалідностей за останні роки.

З коштів, зібраних за допомогою зрівняльного внеску, фінансуються заходи щодо професійної інтеграції осіб із інвалідністю. У минулому році, зокрема, було виділено приблизно 7,9 мільйона євро субсидій роботодавцям, у тому числі близько 1,3 мільйона євро на створення та обладнання робочих місць, придатних для людей із інвалідністю. Особи із інвалідністю отримали понад мільйон євро субсидій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja