Співпраця видавничих галузей Німеччини та України

З червня 2024 року розпочинається фінансовий проект, спрямований на підтримку української книжкової галузі та посилення культурного обміну між Україною та Німеччиною. Програма, що проводиться німецькою асоціацією книжкової торгівлі, отримає фінансування у розмірі 900 000 євро від Міністерства культури під керівництвом Клаудії Рот. Про це заявлено у середу в Берліні та Франкфурті-на-Майні.

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль підкреслила важливість підтримки української книжкової галузі. “Усі ці ініціативи для підтримки українського книговидання зміцнюють голос української культури в Європі”, – зауважила вона.

Проєкт передбачає підтримку українських видавців, авторів та медіафахівців, а також розширення розуміння української культури та історії в Німеччині. Асоціація співпрацює з Франкфуртським книжковим ярмарком, Українським інститутом книги, Мистецьким Арсеналом, онлайн-фаховим журналом “Читомо” та Гете-Інститутом в Україні.

За словами Клаудії Рот, російська агресія проти України спрямована не лише проти території, а й проти української культури та національної ідентичності. У зв’язку з цим, російські атаки на бібліотеки, друкарні та літературні заклади ускладнюють можливості видавничої діяльності та обмежують доступ населення до книг. Запроваджений проект має сприяти відновленню українського літературного середовища.

Голова асоціації Петер Краус фон Клефф підкреслив, що німецька книжкова галузь виявить солідарність та сприятиме подоланню наслідків війни для художньої та літературної сфери. Планується, що завдяки проектам українська література стане відомою в Німеччині, а німецька література в Україні, відбудеться так званий культурний обмін, який зараз так необхідний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja