У Баварії понад 26 тисяч українських біженців працевлаштовані на правах обов’язкового соціального страхування

Серед близько 150 000 біженців з України, які зареєстровані в Баварії, на сьогодні біля 26,3 тисячі знаходяться в обов’язковому соціальному страхуванні як працівники. Загальна кількість включає дітей і тих людей, які, наприклад, через вік або здоров’я, не мають змоги інтегруватися на ринок праці.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Германн (CSU) у понеділок у Мюнхені. Ця кількість працівників є екстраполяцією  даних станом за квітень 2023 року. 

Незважаючи на значні успіхи в інтеграції та використанні потенціалу іноземців в Баварії, які мають дозвіл на роботу, імміграція кваліфікованих спеціалістів залишається важливим завданням уряду країни. Заходи, такі як “Центральне місце для імміграції кваліфікованих працівників”, засноване у 2020 році, сприяють швидкому та ефективному виконанню процедур. Число процедур зростає з кожним роком (2021 –  205; 2022 – 930; 1 квартал 2023 – 370).

За словами Германна, для ринку праці також важливі українські біженці, які починаючи з лютого 2022 року масово переїжджають до Баварії та поступово тут адаптуються. Вони висококваліфіковані, і чим краще вони опановують мову, тим ефективніше вони можуть бути інтегровані на робочий ринок.

“Ми маємо краще використовувати великий потенціал іноземних робочих сил у країні. Для цього ми збільшимо наші зусилля в Баварії восени”, – акцентує Германн. У червні Баварія мала найнижчий національний рівень безробіття серед іноземців – 7,8%, а також серед іноземних жінок (Баварія: 9,4%; на федеральному рівні: 17,6%).

“Наша економіка перебуває в процесі глибокої трансформації. Недостатність кваліфікованих і працездатних осіб є ключовим викликом для баварського ринку праці”, – зазначає міністр праці Ульріке Шарф (CSU).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja