Вартість навчання процесу керування автомобілем постійно зростає. Суми від 3500 євро і більше вже не є рідкістю. На ріст цін впливає не тільки інфляція та збільшення вартості пального, а й інші чинники.
В автошколі Детлефа Мюласта в Рехлінгені, що у землі Саар, підтверджують, що сучасні учні потребують більше часу для підготовки до іспиту, ніж колись. Зараз вже стало звичним мати 40-50 годин водіння, а деяким і більше.
Різниця між містом і селом
Обов’язковим для нового водія є проведення дванадцяти спеціальних поїздок, з яких п’ять – по міжміських дорогах, чотири – по автобану та три – в темряві. Скільки додаткових годин практичних занять потрібно, залежить від навичок конкретного учня.
За даними опитування ADAC, у селах учні, як правило, потребують менше годин водіння, ніж у містах. Це передусім пов’язано з тим, що у сільській місцевості рух приємніший, ніж у великих містах, пояснює Мюласт. “Тут немає так багато перехресть, пішоходів або велосипедистів”. Загалом сильно зросла кількість транспортних потоків, що призводить до більшого навантаження на водіїв.
Найбільш витратний елемент – години водіння
Оскільки вартість годин водіння є основною складовою витрат, все частіше зустрічаються великі суми. Зараз вартість отримання водійських прав в Саарланді коливається від 3000 до 3500 євро, за словами Мюласта, який є також головою земельного об’єднання інструкторів водіння Саарланду. В інших землях ситуація є схожою.
Це підтверджує й опитування ADAC. Згідно з його даними, 46% тих, хто отримав водійські права за останні пів року, витратили від 2500 до 3500 євро. У 22% випадків сума навіть сягала 4500 євро. Кількість учнів, що платять за навчання суми більші за середні постійно зростає.
Багато вперше сідають за кермо
Автошколи змушені підвищувати ціни через збільшення витрат, оскільки все стало дорожче, зауважує Мюласт. Проте різкий ріст витрат має ще одну причину. Раніше було звичним те, що батьки навчали своїх дітей перед першим уроком в автошколі. Тепер цього вже немає.
Тім Малсак – водійський інструктор третього покоління. Він також спостерігає, що його учні приходять на водійські курси без будь-яких попередніх знань про керування автомобілем. Багато людей сідають за кермо в автошколі вперше. “Я завжди рекомендую своїм людям перед першою поїздкою виїхати на тренувальний майданчик”, – каже Малсак. “Тоді заняття за кермом будуть проходити легше”.
Попит на водійські права не зменшується
Те, що водії мають менше знань, також пов’язано з тим, що інтерес молоді до отримання водійських прав зменшується. “Раніше це було питання гордості, і кожен повинен був мати права в 18 років”, – нагадує Мюласт. Сьогодні пріоритети інші. Багато його учнів вчаться в гімназії та після цього ще беруть участь у якомусь спортивному клубі. “Там весь день заповнений”.
Втім, це не вплинуло на зменшення клієнтської бази. Попит залишається, оскільки водійське посвідчення все ще є важливим для працевлаштування. А деякі клієнти приходять в автошколу через наполегливість їхніх батьків.
Висока кількість невдач
Також вартість водійських прав може зростати через вартість іспитів. Той, хто не складає екзамену, повинен оплатити його знову. В цілому національний рівень невдач у 2022 році склав близько 45%, як показав аналіз даних Федерального агентства з автомобільних справ.
Тенденція теж йде вгору, каже водійський інструктор Малсак. З’являється все більше випадків, коли водії не складають іспит навіть більше ніж один раз. Таким чином, вартість може швидко зрости на декілька сотень євро. Тут також діє правило: хто заздалегідь тренується, може заощадити, не переплачуючи кожен раз за складання іспиту.
Джерело: tagesschau.de
Читати також:
Українці в Німеччині можуть відновити втрачене посвідчення водія
Світлина згенерована ШІ