Камінь з неба: вчені досліджують уламки берлінського метеорита

Минулого тижня, в ніч на 21 січня, над Берліном можна було спостерігати незвичайне явище. У небі над містом пролетів метеорит, який залишив по собі яскравий слід на нічному небі. Падіння небесного тіла вдалося побачити та зняти на відео багатьом мешканцям німецької столиці та її околиць.

За оцінками експертів, діаметр метеорита становив близько одного метра. Однак значна його частина згоріла у щільних шарах атмосфери. Рештки астероїда впали на захід від Берліна в районі селища Неннхаузен.

На пошуки уламків космічного тіла відправилися десятки охочих. Серед успішних “метеоритних мисливців” виявилися польські дослідники, які знайшли 170-грамовий шматок, а також берлінські студенти Домінік та Кара зі знахідками 4,5 та 3,1 грама відповідно.

Зараз вивченням уламків метеорита займаються провідні фахівці, серед яких професор Лутц Хехт з Берлінського музею природознавства та експерт з США Пітер Дженніскенс. На його думку, вік знайдених фрагментів може перевищувати 4,5 млрд років.

“Ймовірно, він старший за будь-яку гірську породу на Землі”, – сказав Дженніскенс.

Вчені сподіваються, що дослідження хімічного складу та ізотопів берлінського метеорита допоможе розкрити таємниці утворення Сонячної системи та походження життя на нашій планеті.

Адже метеорити є своєрідними “капсулами часу”, які зберігають первісну речовину ще з часів зародження Всесвіту. Можливо, знахідка фрагментів космічного тіла неподалік Берліна допоможе на різні питання астрономів.

Читати також:

Неподалік на захід від Берліна впав метеорит (+Відео)

Джерело і світлина: Bild

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja