Ніхто не купує Volkswagen, а BMW зібрала останній двигун внутрішнього згоряння (ДВС) у Німеччині

Бос бренду Volkswagen Томас Шефер на загальних зборах профспілки у Вольфсбурзі оголосив, що компанія більше не конкурентна через витрати на заробітну плату в Німеччині та падіння продуктивності праці.

Компанія Volkswagen не вважає себе конкурентоспроможною. Про це на нараді персоналу заявив особисто генеральний директор компанії Томас Шефер (Thomas Schäfer). У керівництва є план економії, але профспілкам він точно не сподобається.

“Ми більше не конкурентоспроможні, як бренд Volkswagen”.

Ця заява не означає, що компанія вирішила піти з ринку або закрити бізнес. У цьому випадку Шефер таким чином пояснив запуск в дію програми економії, яка передбачає вивільнення 10 млрд євро і включатиме серед іншого скорочення персоналу. Цілком імовірно, досить масштабні.

Щоправда, раніше компанія вже говорила, що не звільнятиме людей. Німецький автогігант скористається демографічними даними та почне звільнення лише у 2029 році. До цього компанія збирається обмежитись угодами про частковий або достроковий вихід на пенсію для тих співробітників, для кого це буде можливим. Та й загалом компанія каже, що більшість із тих самих 10 млрд євро буде заощаджена не шляхом звільнень.

Правда десь посередині!

“Ситуація критична”, – заявив у понеділок Томас Шефер перед 2 тис. членів профспілки IG Metall у Вольфсбурзі, як випливає із повідомлення у внутрішній мережі VW, отриманого агентством dpa. “Без помітних скорочень нічого не вийде. Ми маємо розв’язувати найважливіші питання, у тому числі й кадрові”. Про це раніше повідомляв “Der Spiegel”. Зараз компанія перебуває у процесі переговорів зі своєю виробничою радою щодо схеми скорочення витрат для бренду щодо зменшення витрат на електромобілі, оскільки зафіксовано падіння попиту на ряд моделей.

Volkswagen вже змушений тимчасово зупинити виробництво електромобілів на двох своїх заводах у Німеччині саме через зниження попиту, викликаного погіршенням економічної ситуаії та припиненням субсидій на купівлю електрокарів. За даними Bloomberg, завод у Цвікау, де виробляються електромобілі Volkswagen ID.3 та Cupra Born, скоротили випуск. Також виробництво ID.3 на заводі у Дрездені повністю припинилося. Попри плани Volkswagen відновити виробництво зимою, 269 працівників, контракти яких закінчилися, залишать підприємство у Цвікау.

До 70% усіх транспортних засобів, що виробляються у Цвікау, є електромобілями, що продаються корпоративним клієнтам. Цей завод є найбільшим підприємством компанії в Європі, яке спеціалізується на виробництві електромобілів. Зниження попиту почалося через погіршення економіки в регіоні та припинення з вересня державних субсидій на купівлю електротранспорту компаніями. Це спричинило стрибок реєстрацій електромобілів у серпні на 171%, проте у вересні попит суттєво впав.

VW планує багатомільярдну програму підвищення ефективності основної марки Volkswagen. Очікується, що до 2026 року вона дозволить заощадити десять мільярдів євро та підвищити рентабельність продажів марки з 3,4 до 6,5%.

BMW виготовила останній ДВС у Німеччині


З конвеєра на головному заводі концерну в Мюнхені нещодавно зійшов останній бензиновий двигун BMW. S68. Тепер німецьке виробництво буде повністю переорієнтоване на електромобілі, зокрема на нову платформу BMW Neue Klasse.

Член ради директорів, відповідальний за відділ кадрів, повідомив , що 1200 співробітників, які були залучений у випуску двигунів внутрішнього згоряння, пройшли перенавчання та обійняли інші посади в компанії. Тож жодних масштабних скорочень не передбачається.

Читати також:

Дизельне пальне дорожче за бензин Е10 в Німеччині

Кількість автомобілів в Німеччині зростає

Кліматичні активісти блокують в’їзди до заводу BMW

Федеральна Рада схвалила процедуру онлайн оформлення транспортних засобів

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja