Німецькі правозахисні організації Pro Asyl та Connection e.V. звернулися до федерального уряду ФРН із закликом визнати, що вимагати від українських чоловіків призовного віку повертатися в Україну для оформлення паспортів неприпустимо через високий ризик бути мобілізованими. Замість цього, владі пропонується видавати таким українцям проїзні документи для іноземців як альтернативу відсутнім паспортам.
Проблема виникла після рішення українських консульств за кордоном від 23 квітня припинити оформлення закордонних паспортів чоловікам віком 18-60 років. Для отримання паспорта їм тепер необхідно їхати в Україну, що за умов війни може призвести до мобілізації.
“Без дійсного паспорта чимало українських чоловіків, які роками законно проживають у Німеччині, ризикують втратити не лише тимчасовий вид на проживання. Їм також не вдасться оформити постійне перебування, одружитись, зареєструвати дитину чи відкрити банківський рахунок”, – пояснює правозахисник Тарек Алаовс.
Навіть якщо вид на проживання залишиться чинним, свобода пересування таких українців буде обмежена через неможливість виїхати за кордон без паспорта, додає експерт.
Правозахисники нагадують, що чоловіків, які поїдуть по паспорт, в Україні можуть затримати для участі у бойових діях, оскільки там не визнається право на відмову від військової служби із міркувань совісті. А це є порушенням прав людини.
“Відмова брати участь у війні через переконання — це право людини, яке має діяти навіть під час війни. Однак Україна ігнорує його, відправляючи на фронт чоловіків і жінок, які не бажають воювати, і саджаючи їх за ґрати”, – наголошує представник Connection e.V. Руді Фрідріх.
Джерело: DW
Читати також:
Українці зможуть перебувати у Німеччині з протермінованим паспортом
Німеччина відреагувала на рішення України обмежити консульські послуги для чоловіків
Як українська влада вирішила обмежити консульські послуги для чоловіків призовного віку
Світлина з відкритих джерел