Українці зможуть перебувати у Німеччині з протермінованим паспортом

Рішення МЗС України призупинити консульське обслуговування українських чоловіків не вплине на їхній статус біженців у Німеччині. Про це йдеться у відповіді Берлінського сенату на запит Deutsche Welle.

Надання чи продовження тимчасового виду на проживання українським біженцям у Німеччині не передбачає обов’язкової наявності у них дійсного паспорта. Головне, щоб німецька влада мала змогу встановити особу людини будь-яким чином.

Про це заявив у відповіді на запит DW представник Берлінського сенату, тобто уряду Берліна, який має статус однієї з 16 федеральних земель ФРН. Усі питання, пов’язані з перебуванням іноземців у Німеччині, належать до компетенції саме земельних органів влади.

Як отримати німецький проїзний документ?

Право на перебування у ФРН та всі пов’язані з цим можливості, наголосив представник сенату, залишаються чинними, незалежно від рішення МЗС України призупинити надання консульських послуг для українських чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном.

На додаток, якщо українське посольство чи консульство відмовить громадянину України у видачі або продовженні його паспорта лише на підставі не пройденої служби в армії, то Берлінське земельне управління у справах іноземців (Landesamt für Einwanderung) видасть йому для поїздок за кордон проїзний документ, який замінює паспорт.

Утім, додав представник сенату, це робитиметься лише у виняткових випадках, оскільки правила перебування іноземців у Німеччині дозволяють імміграційним відомствам видавати німецькі замінні документи особам призовного віку, якщо ті можуть довести наявність вагомих причин для поїздки. Військовий обов’язок сам по собі вважається в Німеччині цілком прийнятним громадянським обов’язком.

“Відповідні платні клопотання про видачу німецького проїзного документа ретельно перевірятимуться і, як правило, відхилятимуться”, – попередив представник сенату.

Джерело: DW

Читати також:

Німеччина відреагувала на рішення України обмежити консульські послуги для чоловіків

Як українська влада вирішила обмежити консульські послуги для чоловіків призовного віку

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja